В Турция: Мартин Минчев спечели дузпа в дебюта си (ВИДЕО)

Ризеспор на върха след късен обрат над Коняспор

Българският национал Мартин Минчев започна мача на Ризеспор като гост на Коняспор от пейката, но влезе в последния четвърт час и имаше решаващ принос за успеха с 2:1. Домакините от Коня водеха с 1:0 до 89-ата минута.

Минчев навлезе от ляво, проби в наказателното поле и финтира Сьонер Дикмен метър навътре в пеналта. Номер 6 от домакините го фаулира, а съдията Бахатин Шимшек посочи бялата точка за изпълнение на дузпа.

Ситуацията беше прегледана с помощта на системата за видеоповторение (ВАР) и потвърдена, а Густаво Зауер изравни.

Крайното 1:2 оформи резервата Адолфо Хулиан Гаич, който се отскубна, елиминира вратаря на домакините Пол Бернадони и вкара в 91-ата минута за 1:2.

Гостите от Ризеспор имаха претенции за още една дузпа в 6-ата минута на добавеното време, но съдията Шимшек не ги уважи.

Иначе Минчев в първия си мач се появи на терена в 74-ата минута на мястото на Бенхур Кесер, а домакините от Коня бяха излезли напред в резултата в 34-ата чрез Уруджан Язаалъ.

Така след днешната си победа в 5-ия кръг на първенството Ризеспор излезе на върха в класирането с 10 точки, с една повече от Фенербахче (3 мача) и Кайзериспор. Домакините от Коняспор са на 4-о място с 8.

Мартин Минчев премина от Спарта (Прага) в турския клуб точно в дните преди началото на лагера на националния отбор.

Той дойде с разтежение и беше освободен от лекарския щаб на България, а от Спарта му назначиха лечение преди пътуването за Турция.