3. Валенсия гледа към полуфиналите след бой над Леванте (видео)

Валенсия гледа към полуфиналите след бой над Леванте (видео)

"Прилепите" спечелиха с 4:1 срещу Леванте на "Местая"

Валенсия разгроми с 4:1 Леванте в мач от четвъртфиналите на турнира за Купата на Краля. „Прилепите” съумяха да достигнат до цели четири попадения, които им осигуриха убедителната победа, след която те вероятно ще излязат доста по-спокойни в реванша. Двубоят се проведе на „Местая”.

Джонас откри резултата в полза на домакините в 24-ата минута, а малко след като изтече първият половин час игра от първия съдийски сигнал, Солдадо (31’) направи резултата 2:0.

Гостите обаче не се предадоха и намалиха на 1:2 чрез Коне, разписал се в 37-ата минута. Радостта на Леванте обаче не продължи много дълго, защото в продължението на първото полувреме резултатът стана 3:1 след точно изпълнение на Пиати.

Единственото попадение за вторите 45 минути пък падна в добавеното време на втората част, а голмайстор бе Тино Коста.

Така Валенсия взе ценен успех преди реванша, който е на 26-ти януари (четвъртък).

Луис Енрике: Дембеле става все по-добър