3. Валенсия на 1/8-финал за Купата след кански мъки

Валенсия на 1/8-финал за Купата след кански мъки

Осасуна и Депортиво Ла Коруня също намериха място в следващия кръг

Валенсия се измъчи с Леганес, но стигна до успех с 2:1, който ги прати на 1/8-финалите за Купата на Краля. „Прилепите“ откриха в 36-та минута чрез Родриго Морено, но четири минути след почивката Дарвин Мачис изравни. Гостите хвърлиха всички сили да удържат равенството, но в 89-та минута защитата им падна, след като Родриго Морено намери мрежата, за да донесе радост на „Местая“.

Осасуна пребори Гранада с 2:0 и също намери място сред най-добрите 16 за купата. В равностоен мач на Естадио ел Садар, домакините имаха по-точен мерник и благодарение на Алекс Беренгуер и Хайме Ромеро стигнаха до успеха.

В третия мач по това време Депортиво Ла Коруня победи Бетис с 3:1. Домакините от Ла Коруня бяха по-силния тим през целия мач и още в 11-та минута Арибас им даде аванс. След почивката, в рамките на пет минути Луизиньо и Раян Бабел направиха резултата класически. Почетното попадение за зелено-белите пък дойде 66-та минута от Кристиано Пичини.

В Испания: Губим по €700 млн. на година