3. Валенсия опустоши "Балаидос" с 5:1 (ВИДЕО)

Валенсия опустоши "Балаидос" с 5:1 (ВИДЕО)

"Прилепите" нанесоха най-тежкото поражение през сезона на високо летящия Севиля

Валенсия приземи тежко приятната изненада в Примера дивисион и опустоши „Балаидос” във Виго с 5:1 в 11-ия кръг за най-тежкото поражение на Селта през сезона.

Валенсия атакуваше по-опасно и в 13-ата минута Пако Алкасер пусна за Дани Парехо, който му върна през центъра и испанският национален нападател откри резултата с нисък шут в десния ъгъл.

Селта изравни в 24-ата минута след любопитна комбинация – центриране на втора греда от корнер, едно отклоняване с глава, второ успоредно към другата греда и точен трети удар с глава на Аугусто Фернандес.

Блестящ пряк свободен удар на Дани Парехо над стената и точно в паяжината за 2:1 секунди преди почивката, а веднага след подновяването на мача след паузата Алкасер получи подарък от бранител с пас към вратаря назад, който го изведе и нападателят финтира стража Серхио
Алварес за 3:1.

Селта пропусна да върне един гол и бързо бе наказан. Алкасер направи двойно и чукна напред за Дани Парехо, който фронтално покачи на 4:1.

11 минути преди края Парехо центрира отдясно и бранителят Шкодран Мустафи с глава прониза вратаря под гредата за крайното 5:1 за „прилепите”.

Селта остава на трето място с 21 точки, Валенсия е на шеста позиция с 18.

Франция ще посрещне Израел в Париж

Предстоящият мач от Лигата на нациите ще е на "Стад дьо Франс"

Томас Тухел остава фаворит за нов селекционер на Англия

Преговорите между Футболната асоциация на Англия и Томас Тухел са в ход и продължават, съобщава журналистът на Sky Germany Флориан Платенберг

Капитанът на Челси се завръща срещу Ливърпул

Челси гостува на Ливърпул на „Анфийлд“ на 20 октомври, а добрата новина за мениджъра на „сините“ Енцо Мареска е завръщането на Рийс Джеймс

Национал на Северна Ирландия пътувал 9500 км за мача с България

Националът на Северна Ирландия Джамал Люис е пропътувал разстояние от над 9500 километра от Сао Пауло до Белфаст, за да играе в двубоите на страната си от турнира Лигата на нациите