3. Валенсия поведе в Испания след разгром (ВИДЕО)

Валенсия поведе в Испания след разгром (ВИДЕО)

„Прилепите“ обърнаха Осасуна до 4:1 като гости

Валенсия оглави временното класиране на испанската футболна „Ла Лига“ по голова разлика.

„Прилепите“ обърнаха Осасуна до 4:1 в мач от 4-ия кръг и се изравниха по точки с шампиона Атлетико (Мадрид), който изместиха от върха заради по-добрите си показатели.

Първото полувреме на срещата приключи при равенство 1:1, след като Монкайола откри резултата в още в 8-та минута, а в 25-ата Макси Гомес изравни.

Пълният обрат стана факт в началото на втората част, когато автогол си вкара Аридане Ернандес.

Той стори това в 50-ата минута, а само 5 по-късно Гонсало Гуедес изведе Валенсия напред.

Последва отменен гол на домакините след намеса на ВАР и попадение на Алдерете в 73-ата минута, оформило крайния резултат.

Така Осасуна понесе първа загуба през сезона и остана с 5 точки на 9-ата позиция.