3. Валенсия се прости в последния миг с Шампионска лига (ВИДЕО)

Валенсия се прости в последния миг с Шампионска лига (ВИДЕО)

„Прилепите” загубиха от Севиля с 3:4 и 4 гола на Негредо

За първи път от 2010 година насам съставът на Валенсия няма да играе в турнира Шампионска лига.

Това стана факт, след като „прилепите” загубиха с 3:4 гостуването си на Севиля в последния 38-и кръг на испанската „Ла Лига” и отстъпиха четвъртото място в подреждането.

Поражението е изключително болезнено, защото след него гостите бяха изпреварени с една-единствена точка от състава на Реал (Сосиедад), спечелил минимално визитата си на борещия се за оцеляване тим на Депортиво Ла Коруня.

Двубоят на „Рамон Санчес Писхуан” започна добре за Валенсия, тъй като в 12-ата минута Евер Банега откри резултата, но домакините, които играеха само за честта си, възстановиха равенството чрез Негредо пет минути преди почивката.

В последните секунди на първата част дошлият от Реал (Мадрид) нападател вкара за 2:1 от дузпа, а Жонас бе изгонен с директен червен картон.

Въпреки това Валенсия не се предаде и десетина минути след паузата друг възпитаник на „Белия балет” - Роберто Солдадо, възстанови статуквото.

После обаче Негредо отговори с два бързи гола за по-малко от пет минути, разписвайки се в 57-ата и 61-ата, а така второто попадение в срещата на Солдадо, дошло малко преди последния съдийски сигнал се оказа само утешително за „прилепите”.

Така Валенсия спря серия от четири победи на нула и остана на пето място в крайното класиране, което гарантира участие в турнира на Лига Европа.

Там ще играят още съставите на Малага и Бетис, докато за Реал Сосиедад ще се подвизава в Шампионска лига.

В друга среща от последния кръг на „Ла Лига” Гранада победи Хетафе с 2:0 като домакин, а двубоите Райо Валекано - Атлетик Билбао (2:2) и Леванте – Бетис (1:1) не излъчиха победител.