3. Валенсия се върна в борбата за ШЛ след бой над Осасуна

Валенсия се върна в борбата за ШЛ след бой над Осасуна

"Прилепите" биха памплонци с 4:0 на "Местая"

Валенсия разби у дома борещия се за оцеляването си Осасуна с 4:0 в среща от 34-ия кръг на испанската Примера дивисион. Гостите завършиха срещата с 9 души на терена, след като в 58-ата минута Алехандро Арибас получи директен червен картон, а в 74-ата минута Тимор видя за втори път жълтия цвят на картона и също бе изгонен.

„Прилепите” бяха пълни господари на своя „Местая”, но въпреки това нулевото равенство се запази чак до 39-ата минута, когато все пак голмайсторът на Валенсия Роберто Солдадо се разписа за 1:0. Минута преди почивката Рикардо Коста пък удвои преднината на домакините – 2:0.

През втората част картината на терена не се промени, а след час игра Евер Банега направи изражението на резултата класическо – 3:0. До края на срещата „прилепите” намалиха оборотите, а гостите от Памплона нямаха сили дори за почетно попадение. В последната 90-а минута Жонас бе точен от дузпа за крайното 4:0.

След успеха си Валенсия събра 56 точки и се изкачи на пето място във временното класиране, изоставайки на 2 пункта от четвъртия Реал Сосиедад, който е с мач по-малко. Осасуна е на 15-о място с 33 точки продължава битката за оцеляване, имайки аванс от 2 пункта пред опасната зона.

Еди Хау: Не можем да се сравняваме с Манчестър Сити и Арсенал