3. Валенсия се засилва все по-устремено към Сегунда (ВИДЕО)

Валенсия се засилва все по-устремено към Сегунда (ВИДЕО)

"Прилепите" загубиха от Кадис с 1:2

Кризата във Валенсия се задълбочава. „Прилепите“ допуснаха загуба с 1:2 при гостуването си на един от преките си конкуренти за оцеляване Кадис в мач то 32-ия кръг на Ла Лига. Валенсианци са 16-и с 33 точки, а андалусийци – 14-и с 35.

Кадис излезе напред в резултата след 39 минути игра. Рубен Собрино намери Гонсало Ескаланте, който с глава прати топката в мрежата на Гиорги Мамардашвили за 1:0.

Секунди след началото на второто полувреме домакините стигнаха и до второ попадение. Алфонсо Еспино предостави топката на тепсия на Сержи Гуардиола, който без проблеми се разписа в опразнената врата.

Три минути след това Валенсия върна един гол. След грешка на вратаря Херемиас Ледесма топката попадна в Самуел Лино, който се разписа за 2:1.

Валенсия бе близо до изравняване в 86-ата минута. Диего Лопес засече топката от близка дистанция, но Ледесма се намеси и изби в гредата.

Удинезе обърна Парма от 0:2 като гост