3. Валенсия спря Реал Сосиедад за Топ 4 в Ла Лига (ВИДЕО)

Валенсия спря Реал Сосиедад за Топ 4 в Ла Лига (ВИДЕО)

Двата отбора не можаха да си вкарат, "прилепите" са без победа в пет поредни мача

Валенсия удържа 0:0 срещу Реал Сосиедад у дома в мач от 22-ия кръг на Ла Лига. Равенството спря баските за Топ 4. След две поредни издънки те са шести в класирането с 35 точки, само на една от четвъртия Атлетико М, който обаче е с мач по-малко. Валенсия пък няма победа вече пет поредни двубоя и е на 11-а позиция в подреждането.

Реал Сосиедад създаде първата по-сериозна ситуация в срещата. В 23-ата минута Робин Льо Норман стреля с глава след центриране от фаул, но ударът му бе спасен от Гиорги Мамардашвили. Малко преди края на първата част футболистите на Валенсия имаха сериозни претенции за дузпа, след като Максимилиано Гомес падна в наказателното поле, но съдията прецени, че няма достатъчно предпоставки да посочи бялата точка.

Гостите от Сосиедад стигнахха до гол в 58-ата минута след точен изстрел на Порту. Попадението обаче не бе зачетено заради засада. Около четвърт час преди края на редовното време Максимилиано Гомес премина през няколко защитници на Реал и стреля в долния десен ъгъл, но Алекс Ромеро демонстрира отличен рефлекс и спаси.

До края на двубоя двата тима си размениха по още няколко добри положения, но до гол така и не се стигна. В 98-ата минута минута Валенсия можеше да отбележи, но ударът на Гонсало Гедеш срещна гредата.