3. Валенсия стигна до трите точки срещу Атлетик Билбао (ВИДЕО)

Валенсия стигна до трите точки срещу Атлетик Билбао (ВИДЕО)

Виляреал победи у дома Ейбар

Валенсия победи с 3:2 Атлетик Билбао в мач от седмия кръг на испанското първенство.

Възпитаниците на Марселино Гарсия Торал успяха да спечелят с голове на Симоне Дзадза (27), Даниел Парехо (34-дузпа) и Родриго Морено (66). “Лъвовете” на Хосе Сиганда се бориха докрай, но стигнаха само до два гола - на Ариц Адурис (59) и Раул Гарсия (76). С успеха валенсианци се изкачиха на трето място в подреждането, изоставайки единствено от Барселона и Севиля.

Гостите от “Сан Мамес” стъпиха по-добре на терена и овладяха топката в началото. Въпреки че се играеше повече в половината на “лос че”, именно домакините вкараха първи. В 27-ата минута Хосе Гая центрира ниско около дузпата, където непокритият Симоне Дзадза стреля под гредата - 1:0.

В 31-ата испанският национал Кепа Арисабалага спаси при удар на Родриго Морено. В 33-ата стражът на баските фаулира Родриго и Дани Парехо реализира дузпата, удвоявайки преднината на “бяло-черните”. В 38-ата “лъвовете” нацелиха греда след опит с глава на Микел Весга и спасяване на Нето.

В 58-ата Ариц Адурис с глава прати кълбото на сантиметри от гредата след пас на Иниго Кордоба. Минута по-късно тимът от “Сан Мамес” върна един гол.

Ветеранът Адурис вкара красив гол. Стрелецът овладя с гръб към вратата, завъртя се и изрита силно топката по диагонала - 2:1. В 66-ата “прилепите” върнаха двуголовия си аванс. Родриго се вклини между двамата бранители и беше по-бърз от излезлия напред вратар, за да насочи с глава в мрежата. Билбаинците на Хосе Сиганда не се отказаха. В 76-ата Раул Гарсия намали, след като се ориентира най-добре след изпълнение на пряк свободен удар. В 81-ата Нето спаси след фалцов изстрел на Раул Гарсия. Минута по-късно включилият се напред бранител Аймерик Лапорт удари греда.

В същото време Виляреал победи у дома Ейбар с класическото 3:0.
Челси и Ман Сити удариха на камък с жалбата към Висшата лига

Ръководството на шампионата няма да отложи мачовете на двата отбора в началото на идния сезон

Феновете на Атлетико Мадрид с тежки наказания за хаоса срещу Реал

Двама привърженици са изправени пред доживотни забрани за посещение на мачове на тима

Барселона иска да задържи Левандовски още един сезон

Полският нападател ще е основният стрелец на тима и догодина

Кирил Десподов отнесе глоба от ПАОК

Гръцкият гранд глоби играчите за слабите резултати

Аугсбург надви Гладбах с 2:1 и взе втората си победа за сезона (ВИДЕО)

Кристоф Щьогер вкара почетният гол за гостите, но той не бе достатъчен за частичен обрат

Погба: Кошмарът свърши