3. "Вълците" откраднаха точката от "Емирейтс" в много нервен мач (видео)

"Вълците" откраднаха точката от "Емирейтс" в много нервен мач (видео)

Вратарят на Уулвърхемптън - Уейн Хенеси, се отличи със страхотни спасявания срещу Арсенал и помогна на тима си да се добере до равенство 1:1

Отборът на Арсенал пропусна възможността да се изкачи по-нагоре в класирането в Премиършип, след като завърши при равенство 1:1 домакинството си на Уулвърхемптън от 18-ия кръг на шампионата. „Артилеристите” поведоха в началните минути на мача, но допуснаха изравняване към края на първата част и така и не се добраха до втори гол, с който да спечелят трите точки. Отборът на Арсен Венгер пропиля безброй голови възможности през втората част, но така и не преодоля за втори път направилия отличен мач Уейн Хенеси и така двата тима взеха по точка от срещата на „Емирейтс”.

Очаквано или не, двубоят стартира малко по-добре за „вълците”, които се чувстваха доста комфортно в началните минути на „Емирейтс”. Арсенал обаче показа, че е много опитен отбор и се възползва още от първото си по-сериозно положение в мача, дошло в 8-ата минута. Жервиньо се измъкна сам срещу вратаря и след като първоначално се забави, все пак прати топката в мрежата на гостите за 1:0. Последваха добри възможности пред „артилеристите”, но удар на Томас Вермален бе блокиран, а изстрелът на Робин ван Перси в 16-ата минута не попадна в очертанията на вратата.

Уулвърхемптън правеше опити да възстанови равенството, но въпреки това Арсенал бе по-активният тим до края на първата част. Стивън Хънт пропиля добра възможност за гостуващия тим малко след средата на първото полувреме. Робин ван Перси и Микел Артета пък имаха великолепни ситуации за реализиране на гол, но ударите на двамата футболисти бяха отразени от представилия се великолепно днес Уейн Хенеси.

Така се стигна до 38-ата минута, когато Уулвърхемптън достигна до изравнителен гол. Стивън Флетчър бе точен с глава за „вълците”, а ударът му се оказа неспасяем за Войчех Шчезни. Вратарят на Арсенал се разтегна до последно, но не успя да улови кълбото и то се оплете в мрежата му. Първото полувреме приключи при резултат 1:1.

През втората част почти през цялото време действията се развиваха в половината на Уулвърхемптън. Арсенал бе по-активният тим, за което говореше и статистиката за владеенето на топката, но „вълците” се бранеха отлично.

Лоран Косчелни пропиля добра възможност за „артилеристите” в 58-ата минута - ударът на бранителя с глава бе спасен от Уейн Хенеси. Последва и положение пред Робин ван Перси, което също бе отразено от вратаря на Уулвърхемптън, а в 67-ата минута много силен изстрел с глава на Пер Мертезакер срещна тялото на Хенеси, като по този начин отново не се стигна до гол за Арсенал.

Мачът ставаше все по-напрегнат. Двата отбора се поизнервиха и в 69-ата минута Александър Сонг можеше да бъде изгонен, но главният съдия Стюърт Атуел взе решение да му покаже само жълт картон за нарушението срещу Стивън Флетчър. Последва добра възможност пред Томаш Росицки, но ударът му премина покрай вратата на Хенеси, а в 75-ата минута гостите останаха с човек по-малко. По пътя към съблекалните пое Ненад Милияш, който бе изгонен за влизане в краката на Микел Артета.

Арсенал се втурна в атака още по-усилено, но пропуските пред Хенеси бяха безброй. Андрей Аршавин пропиля изгодна ситуацияза Арсенал, а напрежението пред вратата на тима на Мик Макарти се запази и до последния съдийски сигнал. До края на мача Робин ван Перси не успя да реализира няколко възможности за домакините и така до второ попадение за Арсенал не се стигна, което значеше, че „вълците” си тръгват с точка от мача на „Емирейтс”. След равенството Арсенал остава на 5-ото място с 33 пункта, докато Уулвърхемптън все още е над опасната зона, на 17-ата позиция с 16 пункта, на 2 пред 18-ия Уигън.

Арсенал 1:1 Уулвърхемптън
8' 1:0 Жервиньо
38' 1:1 Флетчър

Стадион: "Емирейтс"

Главен съдия: Стюърт Атуел

Жълти картони: Вермален, Сонг (Арсенал); Хенеси, Джонсън, Гедиура (Уулвърхемптън)

Червени картони: Милияш (Уулвърхемптън)

Стартови състави:

Арсенал: Шчезни, Косчелни, Мертезакер, Вермален, Джуру (Шамак 85'), Артета, Сонг (Рамзи 71'), Жервиньо, Бенаюн (Аршавин 63'), Ван Перси, Росицки

Уулвърхемптън: Хенеси, Бера, Джонсън, Уърд, Зубар (Стиърман 50'), Хенри, Милияш, Хънт (Дойл 86'), Форд (Гедиура 72'), Джарвис, Флетчър