3. Ван Перси и Рууни върнаха Юнайтед на победния път (ВИДЕО)

Ван Перси и Рууни върнаха Юнайтед на победния път (ВИДЕО)

Шампионите се качиха на шеста позиция във Висшата лига след успех с 2:0 като гост на Кристъл Палас

Манчестър Юнайтед победи Кристъл Палас с 2:0 като гост в 27-ия кръг на Висшата лига след голове на Ван Перси от дузпа и красиво воле на Уейн Рууни, и двата след почивката.

„Орлите” нямаха успех над настоящия шампион от 1991 година и традицията бе спазена. Техният мениджър Тони Пюлис също продължи черна серия и вече има едва едно реми и цели 10 загуби във всичките си сблъсъци с „червените дяволи”.

На „Селхърст парк” Юнайтед пък сложи край на серията от три поредни мача без успех в първенството. За Кристъл Палас приключи поредицата от 4 мача у дома без загуба.

Дейвид Мойс направи три промени спрямо състава, който направи 0:0 с Арсенал на „Емирейтс”. Аднан Янузай и Рио Фърдинанд се върнаха сред титулярите, където беше и лятната покупка Маруан Фелайни. Мата, Рууни и Ван Перси отново излязоха заедно в атака.

През първите 45 минути Палас се бранеше много добре и въпреки че гостите контролираха мача, гостите успяха да стигнат до само едно чисто голово положение, което Видич пропусна.

Янузай започна активно и отправи първия неточен удар. В 18-ата минута Ван Перси намери Янузай в наказателното поле и младокът се разписа от воле в долния ляв ъгъл, но при спирането игра с ръка и попадението бе отменено.

Рууни центрира от корнер 10 минути по-късно и Видич от непосредствена близост направи голям пропуск с глава.

Секунди по-късно Мата вдигна високо крака си срещу главата на Шамак, но съдията Майкъл Оливър не отсъди дузпа.

Ван Перси овладя и върна за Фелейни, но белгиецът от 12-13 метра прати в аут.

Кристъл Палас продължи да се защитава умело и след почивката, но една глупост на Маруан Шамак след час игра развали всичко хубаво за домакините в мача.

Янузай пусна по земя за Евра отляво и Чамак лекомислено спъна френския ляв бек вътре в наказателното поле и последва заслужена дузпа. Робин ван Перси не сбърка от бялата точка и прати Сперони в грешния ъгъл за 1:0.

Попадението отвори повече пространства в защитата на домакините, но Сперони спаси шут на Фелайни по земя след петичка на Мата.

Камерън Джером влезе като резерва и веднага накара Де Хеа да се разтяга максимално, за да избие с една ръка коварен изстрел по диагонала.

В следващата си атака Манчестър Юнайтед си осигури успеха. Мата отлично пусна между двама съперници за Евра на лявото крило, той центрира и Рууни с воле опъна мрежата зад Сперони, който успя да избие леко, но недостатъчно – 2:0.

Ван Перси можеше да направи победата още по-голяма, но след финт вляво нацели напречната греда с мощен шут от малък ъгъл.
До края шампионите спокойно дочакаха времето да изтече и се поздравиха с три точки.

Манчестър Юнайтед измести Евертън от шестата позиция. И двата отбора имат по 45 точки, но Юнайтед е с по-добра голова разлика, докато „карамелите” са с мач по-малко. Разликата в момента от „дяволите” до 4-ото място е 8 точки преди мача на Ливърпул този кръг.

Кристъл Палас си остава 15-ти с 25 точки и продължава битката за оцеляване, като опасната зона е само на една точка.