3. Ван Перси съсипа "сините" на "Стамфорд Бридж", Челси - Арсенал 1:2

Ван Перси съсипа "сините" на "Стамфорд Бридж", Челси - Арсенал 1:2

Арсенал победи Челси с 2:1 в лондонското дерби от 15-ия кръг на английската Висша лига, предаде кореспондентът на Novsport.com в английската столица Андрей Йорданов. Двубоят се игра на „Стамфорд Бридж” в Лондон пред 41 760 зрители, а в герой за „артилеристите” се превърна Робин ван Перси, който реализира две попадения.

Първото полувреме бе изключително динамично, като се редуваха атаки и към двете врати. „Сините” упражниха натиск, като добри възможности се откриха пред Анелка и Калу. Удари на Деко и Балак пък бяха спасени с вещина от Алмуния. Стигна се до 30-ата минута на двубоя, когато Челси организира добра атака, топката попадна в Босингва на десния фланг, той центрира остро към малкото наказателно поле на Алмуния и защитникът на „артилеристите”. Джуру я отклони в собствената си врата за 1:0.

Футболистите на Арсен Венгер веднага се опитаха да изравнят резултата, като удар на Ван Перси бе отразен от Чех, а Денилсон падна в наказателното поле, претендирайки за дузпа, която не бе отсъдена от Майк Дийн. До края на първото полувреме Калу и Анелка можеха да удвоят преднината на „сините”, но топката не посети за втори път мрежата на Алмуния.

През втората част Челси отново доминираха на терена, като Лампард не съумя да вкара втори гол за домакините от границата на наказателното поле. „Артилеристите” се възползваха от пропуските на Челси и изравниха резултата в 59-ата минута. Денилсон пусна отличен пас към Ван Пърси, който със страхотен шут направи безпомощен Чех. На повторенията след гола се видя, че има положение на засада при подаването на Денилсон, но голът не бе отменен от страничния рефер. Само три минути по-късно Арсенал направи пълен обрат. Сеск центрира от фаул, Адебайор свали топката с глава и отново Ван Перси показа класата си – 2:1 в полза на „топчиите”.

До края Малуда стреля опасно от пряк свободен удар, а опасните контраатаки на „артилеристите” едва не завършиха с трети гол във вратата на Чех.

След този мач Челси продължава да е лидер в подреждането с 33 точки, а Арсенал вече са 4-и с 26.

Състави на двата тима:

Челси: Чех, Босингва, Иванович, Тери, А. Коул, Микел (69’ Микел), Деко (81’ Сток), Балак, Лампард, Калу, Анелка

Арсенал: Алмуния, Саня, Гала, Джуру, Клиши; Денилсон, Сеск, Сонг, Насри, Адебайор (83’) Бендтнер), Ван Перси.

ОЩЕ СНИМКИ ОТ СРЕЩАТА МОЖЕТЕ ДА НАМЕРИТЕ В СЕКЦИЯ „ГАЛЕРИЯ”