3. Ван Перси се завърна с гол на "Емирейтс" и свали Арсенал от топ 3 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Холандецът вкара дузпа след уникална глупост на Саня при 1:1 между Арсенал и Юнайтед, Уолкът

Робин ван Перси се завърна с гол на „Емирейтс” и се разписа от дузпа при равенството 1:1 между Арсенал и Манчестър Юнайтед в голямото дерби от 35-ия кръг на Висшата лига.

Уолкът откри много рано за „топчиите” с попадения от засада, но Саня направи ужасяваща грешка и спъна Ван Перси в наказателното поле преди почивката, а холандецът бе безпощаден от бялата точка за 1:1. Така Робин ван Перси свали Арсенал от третото място, където се качи Челси след успеха с 2:0 над Суонзи.

Венгер спази своето обещание и Арсенал направи шпалир на новия шампион на Англия. Играчите на френския мениджър посрещнаха капитана Патрис Евра и неговите съотборници с аплодисменти, но публиката на „Емирейтс” бурно освирка „червените дяволи”, а най-много бяха негативните реакции при появата на Ван Перси.

Мачът започна перфектно за Арсенал, който води люта битка с Челси и Тотнъм за само две позиции в топ 4.

Още във втората минута Подолски размени пасове с Росицки, чехът изведе Уолкът отдясно, а английският национал се изстреля и пусна под Де Хеа за 1:0. На повторенията се видя, че Уолкът бе в засада в момента на паса, но съдиите не забелязаха.

Касорла стреля силно, но Де Хеа лови, а Юнайтед се окопити след 10-ата минута.

Ван Перси влезе остро в краката на Мертезакер и получи жълт картон, а декорирани бяха още Рафаел, Еванс, Фил Джоунс и Уолкът.

В 38-ата минута Счежни имаше късмета да спаси с лицето си удар на Ван Перси с глава от много близо. Холандецът засече страхотно центриране отляво, но полският страж се доближи максимално до него и РВП го нокаутира като стреля с глава право в лицето му.

После Валенсия достави меко центриране за Фил Джоунс, който умело с глава прати в обратния ъгъл, но заби кълбото в земята и то отскочи на милиметри над гредата.

Бакари Саня направи уникална глупост в 43-ата минута. Десният бек подари топката на Ван Перси, после се върна и спъна голмайстора в наказателното поле, а Фил Дауд даде неоспорима дузпа.

Робин ван Перси заби топката в десния ъгъл и изравни, като вкара на бившия си тим в първия си мач на „Емирейтс” след трансфера в Юнайтед. Той обаче не се зарадва на гола и показа респект към бившия си клуб.

През втората част се заредиха атаки към двете врати, но все липсваше завършващия удар.

Бакари Саня бе пожален от съдията, който не му вдигна втори жълт картон след груба намеса и уместен авантаж на рефера в ситуацията.

Валенсия игра с ръка при бърза контра на Арсенал и въпреки претенциите за дузпа, Фил Дауд правилно прецени, че нарушението е извън границите на наказателното поле.

Арсенал потърси пак дузпа за намеса срещу Гибс, но нямаше основания за нов наказателен удар. Юнайтед пък изпълни първия си корнер чак в 81-ата минута.

В самия край Райън Гигс финтира двама бранители и стреля, но след рикошет топката не попадна в мрежата и двата отбора спечелиха по една точка.

Арсенал прекъсна серията от 3 поредни загуби срещу Юнайтед, но изпусна шанса да запази третата позиция.

„Артилеристите” са 4-ти с 64 точки, а Юнайтед е шампион и държи върха с 85 точки.