3. Възкръснал Тевес с хеттрик при разгром над Норич (видео)

Възкръснал Тевес с хеттрик при разгром над Норич (видео)

"Гражданите" размазаха Норич като гост с купища красиви голове и 6:1

Манчестър Сити победи с разгромното 6:1 като гост тима на Норич в мач от 34 кръг на английската Висша лига. "Гражданите" разпиляха съперника си, като върналият се след няколкомесечно отсъствие поради скандали с треньора Карлос Тевес се отличи с хеттрик. Серхио Агуеро вкара два, а крайното 6:1 оформи Адам Джонсън секунди пред последния съдийски сигнал.

В първите секунди английските "канарчета" натиснаха съперника си, но постепенно гостите се настаниха удобно в половината на домакините. В 18-та минута Карлос Тевес откри със страхотен удар от средна дистанция, след като получи дълго подаване към десния фланг. В играта на гостите си личеше липсата на напрежение, въпреки, че борбата за титлата в Англия все още не е свършила. Манчестър Юнайтед е на върха със сериозна преднина, но предстои двубой със Сити, а и Роберто Манчини прави всичко възможно да свали тежестта от играчите си.

В 27-та минута Тевес комбинира по брилянтен начин със Серхио Агуеро, след което Агуеро демонстрира перфектен удар от около 20 метра в горния ляв ъгъл на вратата на Норич. Домакините се стегнаха и до края на първата част не допуснаха повече грешки, като в началото на втората дори намалиха на 2:1 чрез Андрю Сърман след центриране отляво.

Футболистите на Роберто Манчини решиха, че не са довършили противника и в 73-та минута отново Тевес покачи при добавка с глава на 3:1 след отбит удар на Балотели. Секунди по-късно при контраатака на манчестърци Агуеро получи от Туре и след дрибъл нахлу в пеналта на Норич и вкара с красив фалцов удар за 4:1.

Шоуто явно не беше свършило и в 80-та минута Тевес реализира своя хеттрик на "Кароу Роуд", след като излъга противниковия вратар при слаба изява на бранителите в изнасянето. В даденото от съдията продължение влезлият като резерва Адам Джонсън вкара след центриране отляво за 6:1, слагайки точка на мъките на 26-те хиляди на стадиона на Норич.

След успеха Сити е втори със 77 точки, на две от лидера Манчестър Юнайтед, който има и мач по-малко.