3. Великолепен Йозил при нова победа на Арсенал в ШЛ (ВИДЕО)

Великолепен Йозил при нова победа на Арсенал в ШЛ (ВИДЕО)

Рекордната покупка на "артилеристите" бе замесен и при двата гола при победата с 2:0 над Наполи

Отборът на Арсенал победи с 2:0 у дома тима на Наполи и излезе еднолично начело в група „F“. Рекордното попълнение на "артилеристите" - Месут Йозил, се отчете с гол и асистенция. Другото попадение за тима на Арсен Венгер бе дело на Оливие Жиру. Арсенал имаше пълен контрол върху двубоя и не позволи на италианците нито веднъж да застрашат опасно вратата на Войчек Счесни.

„Артилеристите“ откриха още в осмата минута чрез Месут Йозил. Аарън Рамзи проби мощно по дясното крило, центрира остро в наказателното поле, където рекордната покупа на Арсенал с едно-единстено докосване разстреля Рейна.

Само седем минути по-късно Оливие Жиру покачи на 2:0. След грешка в отбраната на Наполи, Жиру окрадна топката, подаде я към Йозил, който навлезе в наказателното поле и я отново намери Жиру. Френският нападател не сбърка от границата на малкото наказателно поле и удвои аванса на „топчиите“.

В 77-ата минута Арсенал имаше възможност и за трето попадение. След центриране отдясно, Артета отклони топката с глава, Косчелни стреля от границата на малкото наказателно поле, но право в Рейна.