3. Венгер: Победихме един изключителен противник

Венгер: Победихме един изключителен противник

Мениджърът на английския Арсенал Арсен Венгер бе на седмото небе след снощния грандиозен успех с 2:1 над тима на Барселона

Мениджърът на английския Арсенал Арсен Венгер бе на седмото небе след снощния грандиозен успех с 2:1 над тима на Барселона. Това бе и първият осминафинал между двата отбора в турнира на Шампионската лига, който се игра на стадион „Емирейтс” в Лондон.

"Това бе една от най-вълнуващите вечери в моята кариера, тъй като победихме изключителен съперник. Очакванията към този двубой бяха големи, но смятам, че двата отбора ги оправдаха напълно. Горд съм от психическата устойчивост, която демонстрирахме, защото това е изключително важно срещу отбор като Барселона. Не се предадохме до последната минута и в крайна сметка победихме. През вотрото полувреме действахме внимателно в защита, натискахме съперника и се възползвахме, когато те отпаднаха физически. Отбелязахме два страхотни гола, особено невероятното изпълниение на Ван Перси. Не знам дали ще продължим напред, но вече знам, че този отбор вярва в своите сили. Ще излезем в реванша уверени, че можем да победим и дано успеем. Радвам се, че отборът ми вече възмъжа и се научи да побеждава дори тимове като Барселона", заяви Венгер.