3. Венгер уверен: Арсенал ще играе в Шампионска лига през новия сезон

Венгер уверен: Арсенал ще играе в Шампионска лига през новия сезон

Арсенал води с точка пред Тотнъм, в последния кръг "топчиите" гостуват на Нюкасъл, а "шпорите" посрещат Съндърланд

Мениджърът Арсен Венгер остава уверен, че Арсенал ще победи Нюкасъл в последния кръг от Висшата лига и ще играе в квалификациите за Шампионска лига през следващия сезон.

„Артилеристите” се върнаха на четвърто място и пратиха Уигън в Чемпиъншип след 4:1 на „Емирейтс” снощи. В момента Арсенал води с точка пред градския съперник Тотнъм в битката за топ 4.

В неделя Арсенал отива на „Сейнт Джеймсис Парк”, а Тотнъм приема друг вече спасил се отбор - Съндърланд.

Запитан дали Арсенал ще се справи с напрежението и ще спечели последния си мач за сезона, Венгер казва пред сайта на клуба: „Уверен съм, защото имаме опит. Играем дълго време под огромно напрежение и винаги сме намирали решения за проблемите, които имаме”.

Венгер призна, че гостуването на Нюкасъл няма да е лесно след две ремита в последните два мача като гост на „свраките”.

„Летвата е висока, но ние сме готови да дадем най-доброто от себе си. Искаме да запазим концентрация”, добави Венгер пред „Би Би Си”.

Французинът дори смята, че Арсенал може да задмине Челси на третата позиция. „Сините” имат аванс от две точки пред отбора на Венгер преди последния кръг.

Първите три отбора във Висшата лига играят директно в групите на Шампионска лига, а четвъртият играе в третия квалификационен кръг.
Реал за Варан: Завинаги един от нас