3. Венгер заклейми освиркванията срещу Ван Перси на „Емирейтс”

Венгер заклейми освиркванията срещу Ван Перси на „Емирейтс”

Французинът защити агресията в играта на Арсенал

Арсен Венгер обяви, че е разочарован от феновете на Арсенал, които освиркваха бурно бившия си капитан Робин ван Перси при завръщането на холандеца на „Емирейтс”. Ван Перси за първи път гостува на бившия си клуб с екипа на Манчестър Юнайтед и вкара гол от дузпа за 1:1 в дербито.

Венгер обаче бе призовал за толерантност към нападателя преди мача и не бе доволен от враждебното посрещане, което му устроиха в Северен Лондон.

„Мисля, че е разочароващо, когато се върнеш на стадиона на бившия си клуб, да бъдеш посрещнат с искрена агресия от феновете”, сподели Венгер пред „Sky Sports”.

Френският мениджър защити агресията в играта на Арсенал при равенството 1:1 срещу Манчестър Юнайтед в дербито от 35-ия кръг на Висшата лига.

Сър Алекс се оплака след мача от рефера Фил Дауд, който даде цели 5 жълти картона за Юнайтеди и само 3 за „топчиите”.

„От първата до последната минута имаше два отбора, които даваха всичко, за да победят. Ние дадохме всичко от себе си и сега съжаляваме само за начина, по който допуснахме гол. Точно преди почивката, беше голям удар за нас.