3. Венци Христов спаси тима си от загуба в Русия (ВИДЕО)

Венци Христов спаси тима си от загуба в Русия (ВИДЕО)

Българинът влезе резерва и отбеляза изравнителния гол

Венци Христов спаси СКА-Хабаровск от домакинска загуба при срещу Ахмат в мач от 10-ия кръг на руската Премиер Лига. Двубоят завърши 2:2

Българинътреализира последното попадение в двубоя. Бившият играч на Левски бе точен в 88-ата минута. Той открадна топката от играч на Ахмат, надбяга съперников защитник, излезе очи в очи с вратаря на гостите и с мощен шут опъна мрежата.

Преди това Константин Савичев даде аванс на СКА-Хабаровск в резултата с гол в 14-ата минута, Аблайе Мбенг изравни в 65-ата, а Антон Швец в 82-ата отбеляза втория гол за Ахмат.

Христов започна мача на пейката и в 71-ата минута смени Георгий Габулов. За 29-годишния нападател това е втори гол в руския елит. СКА пък записа пето поредно равенство и заема 14-а позиция в класирането с 8 точки. Ахмат е седми с 14 точки.