3. Вермален посече Нюкасъл в продължението, Арсенал на точка от Тотнъм (видео)

Вермален посече Нюкасъл в продължението, Арсенал на точка от Тотнъм (видео)

"Топчиите" биха "свраките" трудно с 2:1 на "Емирейтс"

Отборът на Арсенал постигна нова изключително ценна победа в борбата си за класиране за Шампионската лига, след като тази вечер се наложи много трудно с 2:1 над тима на Нюкасъл. Срещата се игра на стадион "Емирейтс" и бе от програмата на 28-ия кръг на английската Висша лига.

Това бе пети пореден успех за "артилеристите" в Премиършип, с който те дори могат да мечтаят за класиране в тройката в края на кампанията.

Двубоят започна вихрено, след като още в 14-ата минута гостите излязоха напред в резултата, следк като Бен Арфа напредна по десния фланг, финтира Гибс и навлезе към центъра, след което стреля с левия крак в близкия ъгъл и направи безпомощен Шчесни за 1:0.

Радостта на "свраките" от този гол обаче изтрая едва няколко секунди, тъй като след подновяването на играта Уолкът центрира в пеналта за Ван Перси, а холандецът с хубав удар с левия крак възстанови статуквото.

След този гол холандецът имаше още две възможности за гол, но при една стреля неточно, а при другата изстрелът му бе спасен от Крул.

До края на полувремето обаче не се случи нищо кой знае колко интересно и така двата тима се оттеглиха на почивка при равенство 1:1.

През втората част "топчиите" излязоха с нагласата да търсят задължителен успех, но положенията пред вратата на гостите не идваха никак лесно. Ван Перси, Артета и Чембърлейн опитаха късмета си от дистанция, но без успех.

В последните 10 минут натискът на столичани стана изключително силен, но Уолкът, Вермален и Ван Перси пропуснаха от изгодни позиции.

Така дойде 93-ата минута, когато Уолкът получи на десния фланг и центрира в пеналта, където топката не бе изчистена добре и падна в краката на Вермален, който от няколко метра простреля Крул за крайното 2:1.

След успеха домакините остават на 4-о място, като вече имат актив от 52 точки, само на 1 зад 3-ия Тотнъм. Гостите от Нюкасъл пък са 6-и с 44 пункта.