3. Видал прониза Бенфика за успех на Байерн (ВИДЕО+СНИМКИ)

Видал прониза Бенфика за успех на Байерн (ВИДЕО+СНИМКИ)

Байерн с крехка преднина преди реванша в Лисабон

Байерн победи  Бенфика с 1:0 в първия  четвъртфинал в Шампионската лига игран на "Алианц Арена".

Двубоят в Мюнхен започна вихрено за домакините, които още във втората минута поведоха след гол с глава на Артуро Видал дошъл след пас на Бернат. Попадението успокои домакините и им вдъхна повече увереност.

В 20-ата минута Байерн стигна до страхотна възможност да удвои аванса си, след като Тиаго Алкантара технично намери Томас Мюлер в наказателното поле. Нападателят на Байерн отправи удар, но той беше спрян от стража на гостите.

В 32-ата минута Томас Мюлер пропусна великолепна възможност за гол след заучено положение при изпълнение на фаул. Тиаго копна топката и прехвърли стената, Мюлер се измъкна от отбраната, но не успя да нанесе удар, след като беше изпреварен от вратаря на Бенфика. В 38-ата минута Бенфика организира опасна атака, която обаче бе спряна от защитата на немците. Това бе и последната по-опасна ситуация преди почивката.

През втората част отново Байерн Мюнхен бе по-дейният отбор на терена, но и гостите имаха своите шансове в мача. Първо в 56-ата минута Нойер спаси баварците от изравнителен гол след удар на Жонас, който успя да се пребори с Алаба в наказателно поле и стреля с левия крак. В 63-ата минута напрежението отново се пренесе пред вратата на Нойер, а играчите на Бенфика имаха претенции за игра с ръка на Мартинес, но те не бяха удовлетворени. С тези две ситуации се изчерпва всичко по-опасно, което създаде Бенфика тази вечер.

До края момчетата на Гуардиола опитаха да вкарат второ попадение, но така и не успяваха да реализират.  В крайна сметка баварците стигнаха до един добър турнирен резултат преди реванша в Лисабон, тъй като не допуснаха гол у дома и имат гол в актива си.

Радост за родните отбори: УЕФА увеличи премиите за солидарно плащане