3. ВИДЕО: Бивш тим на Гонзо сътвори сензацията и изхвърли Щутгарт от ЛЕ

Риека се класира напред с гол в 94-ата минута, всички резултати до момента

Германският Щутгарт отпадна изненадващо в плейофите на турнира Лига Европа. Това стана след драматично домакинско реми 2:2 срещу Риека.

В първия мач хърватите надделяха с 2:1 и така се класираха за груповата фаза за сметка на швабите, които в предния кръг отстраниха българския представител Ботев (Пловдив).

Срещата в Германия бе и официален дебют за новия треньор на Щутгарт Томас Шнайдер, заел мястото на уволнения наскоро Бруно Лабадия.

Двубоят обаче не започна никак добре за бившия съотборник на Красимир Балъков, тъй като момчетата му допуснаха гол в 30-ата минута.

Тогава Зоран Квързич прати дълга топка в наказателното поле, където Леон Бенко се възползва от недоразумение в отбраната на домакините и откри резултата.

Пет минути по-късно Кристиан Гентнер изравни, а четвърт час преди края Щутгарт дори поведе.

Ибрахима Траоре центрира в наказателното поле, а Ведад Ибишевич чакаше да засече топката, но бе изпреварен от Лука Марич, който прати кълбото в собствената мрежа.

Бившият тим на Георги Иванов-Гонзо обаче не се предаде и взе своето в четвъртата минута на добавеното време, когато Горан Муянович се разписа при контраатака и изхвърли Щутгарт от евротурнирите.