3. ВИДЕО: Измислена дузпа лиши Шотландия от исторически успех над Чехия

Флетчър с гол и асистенция за 2:2, датски рефер закопа островитяните насред Глазгоу

Представителният тим на Шотландия бе на крачка първа победа в историята си срещу отбора на Чехия, но в крайна сметка се задоволи само с точка от домакинството си, приключило с драматично 2:2.

Решителната европейска квалификация от група „I” се игра пред пълния до краен предел стадион „Хемпдън Парк”, а първата част премина под знака на нервните сблъсъци и недотам качествения футбол.

Решението на селекционера на домакините Крейг Ливайн да повика дълго отсъствалия от терените капитан на тима Дарън Флетчър, въпреки недоволството на клубния му бос в Манчестър Юнайтед – Алекс Фъргюсън, обаче се оказа правилно и 27-годишният халф изигра силен мач за националния тим на страната си.

В края на първата част той асистира за първото попадение в срещата на единствения нападател в схемата на домакините – Кени Милър, който откри резултата в 45-ата минута, но след паузата Чехия заигра по-добре и буквално обсади вратата на МакГрегър.

Гостите все пак стигнаха заслужено до равенството в 78-ата минута, когато полузащитникът на Бордо се разписа отблизо с… корем.

Само четири минути след изравнителното попадение, дошло в 78-ата минута, обаче капитанът на домакините Дарън Флетчър отново даде преднина на Шотландия, разписвайки се на свой ред с удар отблизо.

Така островитяните вървяха към историческа победа, когато Ян Режек се строполи в наказателното поле на островитяните без почти никакъв контакт с Дани Уилсън, но датският рефер Кевин Блум посочи бялата точка, а от нея се разписа Кадлец, които донесе скъпоценната точка на чехите.

Малко след положението и бурните протести на шотландците Кристоф Бера също падна лесно в наказателното поле на гостите, но вместо дузпа – получи жълт картон за симулация.

След това реми домакините останаха с 5 точки в своя актив и изостават на пет от днешните си опоненти, които обаче са с мач повече. Във вторник Шотландия приема тима на Литва.