3. ВИХРЕНО ДЕРБИ: Арсенал и Ливърпул поделиха точките на "Емирейтс"! (СНИМКИ+ВИДЕО)

Андре Маринър отмени редовен гол за "мърсисайдци", те вече са едноличен лидер в Англия

Арсенал и Ливърпул завършиха наравно 1:1 във вихрено дерби, изиграно на "Емирейтс Стейдиъм". Гвоздеят в програмата на 11-ия кръг на Висшата лига не разочарова нито за минута, като предостави два отменени гола, греда и множество красиви атаки.

Срещата в Лондон започна по-активно за Арсенал, които развиха две бързи атаки в първите минути на двубоя. В 14-та минута дойде първата опасност пред Лено, но удар на Фирмино бе блокиран. Две минути по-късно отново Алисон боксира неубедително и Мхитарян се опита да го прехвърли, но безуспешно.

В 18-та минута пък съдията Андре Маринър анулира редовен гол за Ливърпул, след като Фирмино бе изведен сам срещу Лено, успя да го прехвърли и топката срещна гредата, след което Мане вкара, но страничният съдия вдигна флага си за засада, въпреки, че такава нямаше.

Пет минути по-късно Ван Дайк получи топката в наказателното поле и се оказа очи в очи с Лено, но стражът на Арсенал успя с поставяне на тялото си да спаси вратата от сигурен гол.

След половин час игра Мхитарян намери с пета Обамеянг, който на скорост стреля опасно, но топката мина встрани от целта.

Бясното темпо продължи и последователно Лаказет и Обамеянг излязоха на стрелкови позиции, но не отбелязаха така чакания гол.

В 40-та минута такъв дойде, но попадението на Лаказет бе отменено заради засада, тъй като французинът засече отклонена топка от Мустафи.

В самия край на полувремето пък Ван Дайк изпревари неразчетено излезлия Лено и ударът му с глава се отклони от гредата.

След почивката Ливърпул вдигна оборотите още повече и в 61-та минута това даде резултат. Садио Мане се откъсна отляво на скорост и центрира остро по тревата. Лено успя да плонжира и да боксира, но кълбото се озова в нахлуващия Милнър и капитанът на "мърсисайдци" заби мощен изстрел в мрежата на домакините.

В 70-та минута Салах пусна фалциран пас отляво, но на Мане не му достигнаха няколко сантиметра да засече топката в мрежата. В 81-та минута обаче Лаказет получи подаване зад гърба на защитата и финтира Алисон, след което със завъртане и перфектен фалциран удар прати топката в далечния ъгъл за 1:1.

Две минути преди края на редовното време Белерин получи отличен шанс да донесе трите точки за Арсенал, но необезпокояван в наказателното поле стреля неточно с неудобния си ляв крак.

Така Ливърпул излезе еднолично начело в класирането на Висшата лига с 27 точки, но Манчестър Сити ще изиграе своя мач от кръга утре и може да дръпне с две на "мърсисайдци". Арсенал пък събира 23 пункта и е на една точка от Челси, който също предстои да играе в неделната програма.

Арсенал-Ливърпул 1:1
0:1 Джеймс Милнър '61
1:1 Александър Лаказет '81

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Арсенал: Лено, Белерин, Мустафи, Холдинг, Колашинач, Торейра, Джака, Мхитарян, Йозил, Обамеянг, Лаказет

Ливърпул: Алисон, Александър-Арнолд, Гомес, Ван Дайк, Робъртсън, Фабиньо, Милнър, Вайналдум, Мане, Салах, Фирмино

Галатасарай подчини Фенербахче в дербито (ВИДЕО)

Джим-Бом спечелиха с 3:1 турската класика

Бразилци вдъхновиха Реал за обрат до 4:1 (ВИДЕО)