3. Вила изхвърли 10 от Блекбърн от Купата на Англия

Вила изхвърли 10 от Блекбърн от Купата на Англия

Стилиян Петров получи почивка в този двубой, в който зрителите видяха и червен картон и две дузпи

Отборът на Астън Вила, където играе българският национал Стилиян Петров, се класира за 4-ия кръг на турнира за Купата на Англия, след като надигра с 3:1 отбора на Блекбърн. Срещата се проведе на стадион „Вила Парк” в Бирмингам, а освен четирите гола зрителите видяха в нея и червен картон и две дузпи.

Двубоят започна с домакински натиск, но в началото бирмингамци трудно намираха път към вратата на своя противник. Все пак, в 12-ата минута те успяха да открият резултата чрез Делфунесо, който засече с глава центриране отляво на Ашли Йънг – 1:0.

След гола Астън Вила продължи да владее повече топката, но пропуски направиха Хески и Рио-Кокър. Гостите успяха да ги притеснят в 31-ата минута, след като реферът отсъди дузпа, но тя бе изпусната от Дейвид Дън. Така се стигна до 37-ата минута, когато бирмингамци поведоха с 2:0. Тогава Йънг центрира от фаул, а бранителят Карлос Куеяр засече кълбото с глава, пращайки го за втори път в мрежата на Браун.

След втория гол играчите на Блекбърн се изнервиха изключително много и в 42-ата минута Ел Хаджи Диуф извърши груб фаул срещу Хабиб Бей, заради което получи директен червен картон.

Второто полувреме започна по-добре за гостите, които изглеждаха устремени да се представят по-достойно срещу своя опонент. В 55-ата минута те получиха правото да изпълнят ъглов удар, след който Калинич се извиси над всички и върна възпитаниците на Алардайс в срещата – 1:2.

До края на двубоя домакините отново се активизираха и започнаха да контролират играта, търсейки нов гол, който да реши окончателно двубоя в тяхна полза. В 90-ата минута Гаел Живе спъна Карю в наказателното си поле и реферът отсъди дузпа в полза на Вила. Зад топката застана именно норвежецът, който изпълни наказателния удар хладнокръвно и прати бирмингамци в следващия кръг на надпреварата.

Астън Вила – Блекбърн 3:1

1:0 Делфунесо 12’