3. Вила направи чудото срещу Сити - обърна "гражданите" и ги остави без победа като гост (+ВИДЕО)

Манчестър Сити пропусна шанса да се изкачи на първо място на Висшата лига след шокираща загуба от Астън Вила.

Яя Туре откри с удар от въздуха, за да даде надежда на Сити, че ще постигне първа победа като гост този сезон.

Гол отблизо на Карим Ел Ахмади възстанови статуквото преди Един Джеко да върне преднината на Сити.

Но Вила изравни чрез превъзходен шут от свободен удар на Ленадро Бакуна преди Андреас Вайман да изскочи сам срещу вратаря след дълъг пас на вратаря, да го елиминира и да донесе трите точки за бирмингамци.

Миналата седмица Сити постигна величествена победа над градския съперник Юнайтед с 4:1.

В първия си мач оттогава насам, „гражданите” откриха точно преди почивката, когато Яя Туре, който беше оставен непокрит, отклони центриране от корнер в мрежата зад Гузан.

Карлим Ел Ахмади изравни шест минути след подновяването на играта, когато игра на ръба на засадата и отбеляза в далечния ъгъл с точен удар по диагонала.

Сити отново излезе напред след гол с глава на Един Джеко отблизо.

Домакините изравниха от свободен удар, перфектно изпълнен от Леандро Бакуна в 73-ата минута.

Победното попадение падна 15 минути преди края, когато с едно докосване извън пеналта Вайман преодоля вратаря и докато топката сама влизаше в мрежата, той вдигна победоносно ръце пред екзалтираните фенове на домакините.

Със загубата Сити временно пропадна до 5-ото място, докато Вила се изкачи до 9-ото.