3. Виляреал прекърши рехавата защита на Спортинг (Хихон)

Виляреал прекърши рехавата защита на Спортинг (Хихон)

"Жълтата подводница" временно се доближи само на точка от Севиля и на две от Барселона

Виляреал постигна трета поредна победа във всички турнири след 3:1 като гост над борещия се за оцеляване Спортинг (Хихон) в 16-ия кръг на Примера.

„Жълтата подводница” успя да поведе бързо и в 12-ата минута Джонатан Дос Сантос с плътен удар под гредата в близкия десен ъгъл матира вратаря след успореден пас на Сориано в наказателното поле.

Седем минути по-късно Алешандре Пато на слалом размина трима, не уцели добре топката в опит за шут, но това се превърна в асистенция за Никола Сансоне, който на празна врата направи 2:0. Домакините искаха засада, но повторенията показаха, че няма такава.

Четвърт час преди края защитата на Хихон пак беше матирана и Сансоне пусна на втора греда прецизно по земя за Пато, който нямаше проблеми да направи 3:0.

Домакините бяха активни през целия мач и заслужено вкараха поне един гол в 89-ата минута, когато Карлос Кармона с глава прехвърли  СерхиоАсенхо за крайното 3:1.

Виляреал вече е 4-ти с 29 точки, само на една зад Севиля и на две зад Барселона, които са с мач по-малко.  Спортинг (Хихон) е 18-ти  12 точки, като загуби за пети път в последните шест кръга.

В Испания: Губим по €700 млн. на година