3. Виляреал приземи Бетис и се доближи до Топ 4 (ВИДЕО)

Виляреал приземи Бетис и се доближи до Топ 4 (ВИДЕО)

Съдията даде и отмени дузпа за тима от Севиля

Виляреал спечели с 2:0 гостуването си на Бетис от 23-ия кръг на Ла Лига. Попаденията реализираха Пау Торес и Етиен Капо. По този начин "жълтата подводница" събра 35 точки и се изкачи на шесто място във временното класиране, на 3 от четвъртия Барселона. Бетис пък остават трети с 40 точки в актива си.

Виляреал поведе в 41-ата минута на мача. След центриране от корнер Пау Торес надскочи всички в пеналта и с глава не остави никакви шансове на стража на андалусийците. Малко след началото на втората част "жълтата подводница" вкара втори гол чрез Самюел Чуквуедзе. Попадението обаче не бе зачетено заради засада.

В 68-ата минута съдията Пабло Гонсалес даде дузпа за Бетис, след като Серж Орие игра с ръка в наказателното поле на Виляреал. Ситуацията бе разгледана от VAR, след което арбитърът прецени, че няма умисъл в действията на бранителя и наказателен удар не бе даден.

Виляреал оформи крайното 2:0 в 83-ата минута. Етиен Капо получи топката на границата на наказателното поле и с мощен удар прати топката в мрежата на андалусийците.