3. Виляреал схруска "аспирините" секунди преди края (видео)

Виляреал схруска "аспирините" секунди преди края (видео)

"Жълтата подводница" вкара в 94-ата минута и взе ценен аванс преди реванша от осминафиналите на Лига Европа

Испанският Виляреал достигна до ценна победа в гостуването си на Байер Леверкузен в първия мач между двата тима от осминафиналите на Лига Европа. Двубоят, проведен на „Бай Арена”, приключи при резултат 2:3, като „аспирините” пропуснаха доста повече ситуации от своя съперник, но испанците реализираха малкото си положения и така си осигуриха комфортна преднина преди реванша.

Първата възможност в срещата бе за гостите от Испания в самото начало на мача. Вакасо Мубарак отправи изстрел от границата на наказателното поле, но Рене Адлер не бе затруднен и улови. „Аспирините” отвърнаха със ситуация, пропусната от Артуро Видал, който не намери рамките на вратата.

Постепенно домакините започнаха да контролират събитията на терена и последваха добри възможности за тях. Първо в 9-ата минута Ренато Аугусто пропусна чисто положение за тима си от границата на вратарското поле, а след това Дердийок и отново бразилският нападател на Леверкузен не успяха да се разпишат, въпреки че създадоха известно напрежение пред Диего Лопес.

Силните изяви на „аспирините” доведоха до резултат в 33-ата минута, когато Михал Кадлец изведе отбора си с гол напред. Футболистът стреля много хубаво от дъгата на наказателното поле, а топката влетя зад Лопес, като по този начин усилията на домакините бяха възнаградени.

Виляреал обаче се върна в мача с едва второто си създадено положение в срещата. Голмайстор за „жълтата подводница” в 42-ата минута бе Джузепе Роси, който с изстрел с левия крак възстанови равенството, което се запази до почивката на мача.

Първата много сериозна възможност за втората част се откри пред „аспирините”, но Симон Ролфес от близко разстояние пропусна да даде преднина на тима си.

Последваха спокойни минути, а в 70-ата минута гостите от Виляреал изненадващо достигнаха до втори гол. Автор на второто попадение за „жълтата подводница” бе Нилмар, който навлезе в наказателното поле на съперника и преодолявайки няколко противникови играчи, прати кълбото зад Адлер за втори път.

Домакините обаче се върнаха в мача почти на секундата. Основна заслуга за това имаше Гонсало Рондон Кастро, който в 72-ата минута изравни резултата с бомбен удар към Лопес и вдъхнови своите за евентуален обрат.

След попадението, Леверкузен се опита да достигне до трети гол, но открилите се пред Ролфес и Йоргенсен възможности не бяха реализирани.

Виляреал хвърли бомбата в 94-ата минута, когато отново Нилмар отбеляза и по този начин в известна степен предреши крайния победител от сблъсъка, след като реваншът след седмица е в Испания.

Байер Леверкузен 2:3 Виляреал
33' 1:0 Кадлец
42' 1:1 Роси
70' 1:2 Нилмар
72' 2:2 Кастро
90+4' 2:3 Нилмар