3. Виляреал смачка от бой Алавес (ВИДЕО)

Виляреал смачка от бой Алавес (ВИДЕО)

Жерард Морено и Булай Диа забиха по два гола

Виляреал завърши годината с 5:2 у дома срещу Алавес в отложен мач от четвъртия кръг на Ла Лига. Жерард Морено и Булай Диа забиха по два гола, едно попадение добави Йереми Сантос. От гостите се разписаха Пере Понс и Хоселу.

Двубоят започна с домакински натиск, който даде резултат в 18-та минута, когато с превъзходен удар в сглобката Жепапс Морено не остави никакви шансове на Фернандо Пачеко. „Жълтата подводница“ продължи да е по-активният отбор и в 27-ата минута след заучено изпълненине на ъглов удар, Ману Тригерос изведе Булай Диа сам срещу Нандо Пачеко. Сенегалецът преодоля вратаря с елегантно изпълнение за 2:0.

В заключителните минути на първата част Алавес успя да върне едно попадение. Продължително разиграване завърши с центриране отлево към Хоселу, който с глава свали към Пере Понс и той реализира във вратата на Асенхо. Гостите успяха да изравнят в 65-ата минута, когато след нелепа грешка на Пау Торес, Хоселу остана сам на празна врата и вкара за 2:2.

Домакините натиснаха в последния четвърт час на двубоя. В 76-ата минута Дани Парехо промуши топката между цялата защита на Алавес и изведе Булай Диа сам срещу вратаря, а сенегалецът отново даде аванс на Виляреал.

Три минути по-късно прецизен пас на сенегалеца остави Йереми Сантос на по-малко от 2 метра от вратата. Талантливия футболист нямаше как да сбърка и реши всичко в мача. В 88-ата минута „жълтата подводница“ стигна и до пето попадение, след като Алфонсо Педраса сервира топката на Жерард Морено на празна врата, а лидерът в нападението просто постави крака си на пътя на топката и оформи крайното 5:2.

Победата изкачи Виляреал до 9-о място- Клубът събра 25 точки и се приближи на 5 от четвъртия Райо Валекано. Алавес остава в зоната на изпадащите с 15 пункта.

Гюндоган за Барса: Изпълних своята детска мечта

"Беше трудно, но в същото време и страхотно преживяване"