3. Виляреал спечели гостуването си Майорка с гол в дълбокото продължение

Виляреал спечели гостуването си Майорка с гол в дълбокото продължение

"Жълтата подводница" стигна до успех с 1:2

Виляреал спечели с 2:1 гостуването си на Майорка на „Сон Мойш“ в мач от петия кръг на Ла Лига. С успеха „жълтата подводница“ събра 11 точки в актива си на второто място във временното класиране, на 1 зад Барселона докато балеарци са десети с пет.

Виляреал излезе напред в резултата в 27-ата минута. Алекс Баена изпълни късо корнер към Дани Парехо, който му върна топката, Баена центрира за Логан Коща, който бе забравен в наказателното поле и с глава заби топката в мрежата – 0:1.

Седем минути след това гостите имаха добра възможност да отбележат второ попадение, след като Саму Коща нанесе удар от границата на наказателното поле, но Диего Конде направи блестящо спасяване.

В 55-ата минута Ведат Муричи вкара топката във вратата на Виляреал, но попадението му не бе признато заради засада. Две минтуи след това Майорка все пак изравни, след като ветеранът Раул Албиол прати топката в собствената си врата.

В 69-ата минута домакините останаха с човек по-малко, след като Тони Лато извърши много грубо нарушение, за което получи директен червен картон.

Виляреал натисна в търсене на втори гол и успя да стигне до такъв в четвъртата минута от добавеното време. Алекс Баена изведе Йереми Пино, който пусна задължаващ пас за Айосе Перес, а той от непосредствена близост донесе успеха на гостите.