3. Виляреал срази Спарта (Прага) и ще играе на полуфинал (ВИДЕО)

Виляреал срази Спарта (Прага) и ще играе на полуфинал (ВИДЕО)

„Жълтата подводница” се наложи в Чехия с 4:2

Виляреал обеди Спарта (Прага) и се класира за полуфиналите в Лига Европа. Срещата, която се проведе на стадион „Летна” в чешката столица, завърши при резултат 4:2. Така, с общ резултат 6:3 „жълтата подводница” продължава напред в турнира.

Жребият за следващата фаза ще се тегли в петък, 15-и април.

Испанците изнесоха истинска лекция на съперника си и бяха убийствено ефективни. Те решиха всичко в своя полза още през първото полувреме с попаденията на Седрик Бакамбу и Самуел Кастийехо. Давид Лафата пък си вкара автогол в добавеното време.

Малко след почивката Бакамбу отново се разписа. Той го направи с третия точен удар, отправен от гостите, към вратата на чехите.

Едва при 0:4 домакините показаха класа и с голове на Борек Дочкал и Ладислав Крейчи стигнаха до по-почетна загуба.

Така, Виляреал продължава да мечтае за първата си титла от европейски клубен турнир.

Сърбия с първи успех в Лигата на нациите, победи Швейцария у дома (ВИДЕО)

В Лесковат сърбите надделяха с 2:0

Португалия се справи с Полша при визитата си, Роналдо с нов рекорден гол (ВИДЕО)