3. Виляреал вкара пет на последния (ВИДЕО)

Виляреал вкара пет на последния (ВИДЕО)

Жерарн Морено се разписа два пъти, тимът му заплете интригата за Топ 4

Виляреал разби с 5:0 последния Леванте в мач от 19-ия кръг на Ла Лига и заплете интригата в битката за топ 4.

Домакините поведоха още осмата минута, когато Самюел Чуквуезе подаде към Булай Диа, който вкара топката във вратата на Айтор Фернандес. Пет минути по-късно Виктор Ибора асистира за попадението на Пау Торес, който направи резултата 2:0.

Виляреал направи резултата 3:0 в 37-ата минута, след като Жерард Морено не остави никакви шансове на Айтор Фернандес.

Рожер Марти падна в наказателното поле на Виляреал в 39-ата минута, претендирайки за дузпа, но ситуацията бе подмината от рефера Ернандес, а ВАР потвърди решението му.

Айтор Фернандес се намеси и спаси удара с глава на Ману Тригерос в 53-ата минута. В 74-ата Тригерос вкара много красив гол за 4:0.

Виляреал реализира още веднъж в 79-ата минута, когато Йереми Пино асистира за второто попадение в двубоя на Жерард Морено.