3. Виляреал заби късен гол на чужд терен за 1:3 срещу Реал Сосиедад (ВИДЕО)

Виляреал заби късен гол на чужд терен за 1:3 срещу Реал Сосиедад (ВИДЕО)

Жълтата подводница съхрани шансове за реванша

Виляреал вкара късен гол на чужд терен срещу Реал Сосиедад и запази шансове за реванша след 1:3 на „Аноета”. Домакините от Сан Себастиан водеха с 2:0 на почивката, а в последните двадесет минути изглеждаше, че те ще са крайният победител, вкарвайки трето попадение. Но Мануел Тригерос заби атрактивен гол и всичко ще се реши на „Ел Мадригал” след седмица.

Отборите са с по 29 точки и делят 4-ото място в Примера.

И двата гола за домакините преди почивката паднаха с любезното съдействие на отбраната на гостите. Първо в 17-ата минута „Жълтата подводница” беше разсечена с два паса през центъра и Уилиам Жозе прехвърли елегантно вратаря Серхио Асенхо.

В 33-ата минута падна изключително комичен гол. Вратарят Асенхо и крайният защитник Марио Гаспар не се разбраха при лошо изчистена висока топка, паднала на крака на Карлос Вела, за когото остана да я прати в опразнената врата.

Микел Оярсабал ознаменува отличната си игра с великолепен гол в 72-ата минута след самостоятелен рейд и кинжален удар отляво.

Но Виляреал съхрани шансове за реванша. Мануел Тригерос изненада вратаря на Сосиедад Херонимо Рули с „падащ лист” от 30 метра в 77-ата минута.

В добавеното време жълтите имаха неуважени претенции за дузпа, а при последвалия корнер защитникът Матео Мусакио изтърва чист гол.

В другия мач от 20 ч втородивизионните Алкоркон и Кордона завършиха 0:0.

Алкоркон никога не е преодолявал осминафиналите на турнира, докато Кордоба го прави през 1967 (полуфинал) и 2002 г. (четвъртфинал).