3. Високомерна Фиорентина замалко да изпусне Лех Познан (ВИДЕО)

Високомерна Фиорентина замалко да изпусне Лех Познан (ВИДЕО)

Ла Виола спечели с 4:1 като гост, но беше притиснат в реванша

Фиорентина се спаси от голяма издънка на четвъртфиналите в Лигата на конференциите. "Виолетовите" загубиха с 2:3 на "Артемио Франки" от Лех Познан, но благодарение на победата с 4:1 в първия мач продължават напред в турнира.

Италианците имаха комфортна преднина след първия мач, но поляците изобщо не бяха отишли като обречени във Флоренция. Афонсо Соуса даде аванс на Лех още в 9-ата минута, което леко шокира тима на Винченцо Италиано. Домакините не успяха да отговорят на ранното попадение през първата част и така двата тима се оттеглиха на почивка при гол аванс за гостите.

През втората част Лех Познан за четири минути шокира тосканци. В 65-ата минута Кристофер Велде се разписа от дузпа, а четири минути след това Йеспер Карлстрьом подаде на Артур Собиех, който само трябваше да чукне топката в опразнената врата за 0:3.

В 78-ата минута Рикардо Сотил спаси Фиорентина от продължения, вкарвайки от воле за 1:3.

В добавеното време на срещата Николас Гонсален успя да промуши топката към Гаетано Кастровили, а той я насочи в средата на вратата, за да убие окончателното интригата в двубоя.

На полуфиналите в Лигата на конференциите Фиорентина ще играе с победителя от двойката Базел - Ница. Първият мач между швейцарци и французи завърши наравно 2:2.