3. Витална първа победа за Норич във Висшата лига над неузнаваемия Арсенал (+ВИДЕО)

"Канарчетата" надиграха "топчиите" и спечелиха с 1:0 на "Кероу роуд"

Норич постигна витална първа победа във Висшата лига. „Канарчетата” надиграха изненадващо Арсенал и съвсем заслужено спечелиха с 1:0 в осмия кръг на шампионата. Победният гол на "Кероу роуд" вкара Грант Холт, а паузата за международни мачове сякаш напълно бе изцедила силите на „артилеристите”.

Норич излезе преобразен след паузата за международни мачове. „Канарчетата” бяха устремени към първи успех във Висшата лига през новия сезон след три ремита и четири загуби в първите 7 кръга.

Арсенал опита да матира защитата на домакините с повече пасове, но Норич внимаваше и отблъскваше слизанията към вратата.

Домакините използваха грешка на вратаря на Арсенал Вито Маноне, за да измъкнат безценни три точки. Александър Тетей стреля силно от дистанция, Маноне не успя да се справи и Грант Холт изпревари Мертезакер, за да вкара с добавка – 1:0.

Норич получи огромна доза вдъхновение и самочувствие от попадението и можеше да води и с повече голове преди почивката.

Грант Холт бе изведен добре, но не стреля, а пусна за Хулахън и притичалият Карл Дженкинсън изчисти. После Майкъл Търнър се извиси най-високо след центриране на Пилкингтън, но стреля малко покрай гредата.

Доминацията на Арсенал във владеенето на топката не значеше нищо, защото играта на „топчиите” не вървеше и много грешки изнервиха Арсен Венгер на скамейката.

Чак в 52-ата минута Арсенал стигна до първо голово положение. Жервиньо проби по десния фланг и центрира, а Жиру засече, но не намери целта.

Незабележимият Подолски бе сменен от Алекс Окслейд-Чембърлейн, но това не промени много събитията на терена. Напротив, дори Окс се контузи и след само 9 минути на терена отстъпи място на Аршавин.

15 минути преди края Холт открадна на Мертезакер, но избра да стреля и сбърка.

Холт пак успя да открадне в 81-ата минута, тръгна сам срещу Вито Маноне, но изигра несериозно и просто подаде на вратаря Маноне с ужасен опит за прехвърлящ удар.

Рамзи също бе сменен, а шанс за изява получи роденият през 1995 година Серж Набри.

Именно Набри създаде най-голямата възможност за изравнителен гол пред Арсенал. Младокът намери Жервиньо отдясно в наказателното поле, но Басонг направи самопожертвователен шпагат и изби с тяло в корнер.

В продължението Набри и Касорла стреляха неточно, а Арсенал записа втора загуба през сезона в Премиършип. Норич пък взе живителен първи успех през кампанията.

Арсенал е девети с 12 точки, Норич се качи до 15-то място с 6 пункта.