3. Властелинът на Висшата лига Манчестър Юнайтед е шампион на Англия за 20-и път (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ван Перфектен вкара страхотен хеттрик при успеха с 3:0 над Астън Вила, който върна титлата на „Олд Трафорд”.

Властелинът на Висшата лига Манчестър Юнайтед се върна на трона в английския футбол. Юнайтед е шампион на Англия за рекорден 20-и път 4 кръга преди края на сезона. Робин ван Перси вкара страхотен хеттрик само за едно полувреме при убедителния успех с 3:0 над Астън Вила у дома в 34-ия кръг на Висшата лига. Така Юнайтед води с цели 16 точки пред Манчестър Сити и стана недостижим на върха.

В неделя „гражданите” загубиха от Тотнъм с 1:3 на „Уайт Харт Лейн”, а тази вечер „червените дяволи” разбиха Вила и върнаха титлата в червената част на Манчестър.

Сър Алекс заложи на Ван Перси на върха на атаката. Рууни беше ад гърба му, а Кагава и Валенсия действаха по крилата. Гигс партнираше на Карик като опорен халф.

След 14 победи и само 2 загуби у дома този сезон в шампионата Юнайтед очакваше да няма проблеми по пътя към големия триумф и направи така че гостите бързо да изхвърлят от главата си всяка мисъл за подвиг на „Олд Трафорд”. Това бе едва 4-ти случай, когато Юнайтед печели титлата в „Театъра на мечтите”.

Вила имаше ужасни спомени от този съперник. Преди срещата бирмингамци бяха постигнали само един успех от последните 40 двубоя срещу Юнайтед – с 1:0 през декември 2009 година на „Олд Трафорд”.

Триумфът е много различен за играчите на Юнайтед. За великия Райън Гигс това бе невероятна 13-а титла на Англия, докато Ван Перси, Кагава и Де Хеа за първи път опитваха вкуса на триумфа във Висшата лига. Гигс е спечелил с Юнайтед всички 13 титли за отбора в ерата на Висшата лига.

И при трите гола на Ван Перси останаха съмнения за засада, но в нито един случай флагът не бе вдигнат.

Ван Перси даде мечтан старт за домакините. Рууни намери Валенсия на фланга с дълъг диагонален пас, при който останаха съмнения за засада, Рафаел центрира на далечната греда, където Гигс майсторски с едно докосване прати успоредно на голлинията и Робин ван Перси от 3-4 метра много лесно прати в празната мрежа за 1:0. Още тук Юнайтед усети вкуса на титлата, но побърза да откаже гостите от всяка съпротива.

Ван Перси още в следващата атака върху мрежата над целта, а Рафаел със свиреп изстрел нацели гредата.

Бентеке стреля над вратата при първата опасна атака на Вила, но в 13-ата минута Ван Перси за втори път наказа отбора на Стилиян Петров с гол, който може да претендира за най-красиво изпълнение на сезона.

Рууни пусна дълъг пас за Ван Перси зад централната линия, холандецът бе на една линия с последния защитник, проследи полета на топката и с изумително воле от въздуха с левия крак намери долния десен ъгъл на слисания Брад Гузан за 2:0.

Последваха много по-спокойни минути, в които Карик получи лекарска помощ, а Евра жълт картон.

Затишието свърши в 33-ата минута, когато Ван Перси оформи своя хеттрик и сам достави титлата на „Олд Трафорд”.

Кагава изведе Гигс зад защитата, уелсецът напредна и без егоизъм пусна за Ван Перси, който финтира вратаря Гузан и оплете топката вляво под гредата за 3:0, с което направи хеттрик само за 31 минути и партито на „Олд Трафорд” можеше да започне.

Любопитно беше, че Арсен Венгер изгледа на живо от трибуните как бившият капитан на неговия отбор носи титла на най-големия му съперник във Висшата лига – нещо, което Ван Перси не успя да направи за 7 сезона на „Емирейтс”.

След паузата Юнайтед свали оборотите, но Ван Перси впечатли и пред другата врата.

В 50-ата минута Вайман засече добре с глава след корнер, преодоля Де Хеа, но на голлинията въздесъщият Ван Перси изчисти с глава и предотврати попадение.

Вила поигра след яката спирачка, която домакините удариха. Бентеке видя как Де Хеа спасява добър негов удар, а Рууни стреля над целта пред другата врата.

Испанският страж спаси още веднъж, като се разтегна, за да избие удар на Ел Ахмади. Рууни бе заменен от Уелбек и не бе много доволен, че няма да играе пълни 90 минути в мача, който носи титла на Юнайтед.

Кагава направи за смях Влаар, но стреля високо очи в очи с Гузан.

До края публиката чакаше последния съдийски сигнал и в края целият „Олд Трафорд” запя в един глас „Шампиони, шампиони”, а сър Алекс за пореден път приемаше поздравления за поредния голям трофей в своята кариера.

Според много специалисти Фърги спечели титлата още през август и още  на трансферния пазар, когато купи Робин ван Перси от Арсенал.

В празненствата след края на мача Патрис Евра намери време да се заяде със своя "приятел" Луис Суарес, като напомни за инцидента между уругваеца и Бранислав Иванович на мача Ливърпул - Челси.

Манчестър Юнайтед е недостижим на върха във Висшата лига с 84 точки, а Сити остана с 68.

Вила остава здраво замесен в битката за титлата с 34 точки на 17-а позиция, на 3 пред Уигън и опасната зона.

Манчестър Юнайтед - Астън Вила 3:0
1:0 Ван Перси '2
2:0 Ван Перси '13
3:0 Ван Перси '33

Реал за Варан: Завинаги един от нас