3. Волфсбург обърна Интер и е с комфортен аванс преди реванша (ВИДЕО)

Волфсбург обърна Интер и е с комфортен аванс преди реванша (ВИДЕО)

"Вълците" се наложиха с 3:1 в първия осминафинал в Лига Европа

Волфсбург се наложи с 3:1 над Интер в първия осминафинал между двата тима в Лига Европа. „Вълците” стигнаха заслужено до пълен обрат, след като тимът на Роберто Манчини поведе още в 5-ата минута с гол на Паласио. Интер постепенно загуби инициативата и в 28-ата Налдо върна равенствотов срещата. Вратарска грешка в 63-ата доведе до гол на Де Брюин, а отново той бе точен 12 минути по-късно от пряк свободен, оформяйки крайното 3:1. Реваншът ще се играе на 19 март на стадион „Джузепе Меаца”.

Интер започна перфектно двубоя и след 5 минути игра поведе в резултата. Футболист на гостите се пребори за топката в центъра на терена и пусна към Икарди, който намери навлизащия на скорост Родриго Паласио. Беналио излезе да пресрещне нападателя, но аржентинецът пусна технично топката между краката на вратаря за 1:0.

„Вълците” се отърсиха бързо от първоначалния шок след попадението и потърсиха изравняване на резултата. Домакините нападаха предимно по фланговете и пробваха с прострелни центрирания да изненадат отбраната на „нерадзурите”, които пък отговаряха с бързи контраатаки.

Шакири напредна добре на левия фланг в 21-ата и извади към Ернанес, който обаче бе блокиран навреме от бранител и ударът на бразилеца бе избит в корнер. Минути по-късно Бас Дост и Шурле направиха страхотно двойно в полето на Интер, което обаче завърши със слаб удар на германеца, който попадна в ръцете на Карисо.

В 27-ата Калиджури пропусна добра възможност да възстанови равенството и от близо стреля с глава право в Карисо, който изби успя да избие топката в корнер. При последвалото центриране Налдо направи това, което минута преди това Калиджури не успя- от малка дистанция нанесе силен удар с глава, който мина между ръцете на Карисо за 1:1.

„Вълците” можеха да поведат в резултата в 43-ата, но Виериня не шутира по най-добрия начин и равенството се запази преди почивката.

Волфсбург контролираше играта и през втората част и подходи по-офанзивно в първите минути след почивката. В 56-ата неразчетено излизане на Карисо доведе до възможност за втори гол за домакините, но нямаше кой да засече кълбото. Минута по-късно Паласио избегна на косъм засадата и от страхотна позиция стреля встрани от десния страничен стълб.

Нова грешка на аржентинския страж на Интер в 63-ата бе наказана от Кевин де Брюин, правейки пълен обрат в резултата. При разиграване в полето на Интер Карисо подаде на бранител вляво, но Виериня стигна първи до нея и извади към бялата точка за Де Брюин, който с точен удар в далечния на вратаря ъгъл даде аванс на Волфсбург.

Кевин де Брюин правеше великолепен мач, а в 75-ата отбеляза брилянтен гол от пряк свободен. Белгиецът бе улеснен и от вратаря на Интер, който при удара направи крачка в грешната посока, след което не успя да стигне до топката, която влетя в мрежата му за трети път.

Де Брюин можеше да се отчете и с хеттрик в добавеното време, но ударът му мина а сантиметри от десния страничен стълб.

1:1 Кейта 77'

Реваншите ще се играят след седмица на 19-и март.

Северна Ирландия повика нападател за мача с България

Селекционерът на националния отбор на Северна Ирландия Майкъл О'Нийл повика снощи още един нападател за предстоящите два мача от турнира на УЕФА Лига на Нациите