3. Волфсбург се подигра с шампиона Байерн (Мюнхен) - 5:1

Волфсбург се подигра с шампиона Байерн (Мюнхен) - 5:1

Волфсбург се подигра с шампиона на Германия Байерн (Мюнхен) и го победи с 5:1 на собствения си „Фолкспарк Щадион”. След този успех възпитаниците на Феликс Магат вече мечтаят за титлата, след като се намират на 1-а позиция във временното класиране. Байерн пък е на 4-о място в подреждането.

Двубоят започна с атаки към двете врати, но нулевото равенство се запази до 44-ата минута. Тогава феновете на домакините изригнаха след попадение на Гентнер. В следващата атака обаче Байерн изравни след гол на Лука Тони. Италианецът направи добавка след добра изява на Беналио. През втората част Волфсбург съсипа Юрген Клинсман и „баварците”. Намиращият се в отлична форма Един Дзеко вкара за 2:1 в 63-ата минута след като засече центриране от ляво, а три по-късно националът на Босна и Херцеговина овладя отлично пас на свой съотборник и с лекота преодоля Ранзинг за 3:1. Байерн се опитаха да намалят резултата, но тогава се развихри другият нападател на Магат Графите. В 74-ата минута той направи 4:1, а в 77-ата се подигра със защитата на гостите, като с пета бе точен за 5:1. До края на мача не се стигна до нови попадения и Байерн записа поредно разгромно поражение.

Волфсбург има актив от 51 точки след 26 мача, а Байерн остана с 48, като битката за титлата ще е до самия край на шампионата.

Роналдо: Белингам и Ямал могат да са звездите на новото поколение