3. Вратар стана герой за Селтик в Лига Европа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Вратар стана герой за Селтик в Лига Европа (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Детелините” устискаха минимална победа над Динамо (Загреб)

Шампионът на Шотландия постигна много трудна победа над Динамо (Загреб) в интригуващ двубой от Група D на Лига Европа. „Детелините” наистина имаха късмет за 1:0 срещу напористия състав на хърватския клуб.

Футболистите на Зоран Мамич създадоха достатъчно положения, за да спечелят мача – и то с разлика – но срещу себе си имаха един страхотен Крейг Гордън.

Бългринът в състава на Селтик Александър Тонев започна като титуляр и остана на терена до 87-ата минута на срещата, като показа стабилна игра в офанзивен план.

Селтик всъщност се възползва от силното си начало и успя да открие само след 6 минути игра. Антъни Стоукс пусна чудесен пас в уличка между слисаните централни бранители на хърватите, а Крис Комънс пробяга покрай тях и с левия крак прати кълбото в далечния долен ъгъл за 1:0.

Вратарят на домакините изтръпна в 28-ата минута, когато Едуардо се прояви. Португалецът нанесе топовен шут от границата на наказателното поле, а кълбото отскочи от напречната греда.

През второто полувреме гостите от Динамо продължиха напълно да доминират, но така и не успяха да преодолеят железния вратар Гордън.

В другия двубой от групата, Ред Бул Залцбург направи пълен обрат и победи Астра (Гюргево). Първи отриха резултата, но австрийският тим отбеляза два гола, за да обърне нещата в своя полза за крайното 1:2.

Сето даде преднина на Астра в 15-ата минута след като бе намерен пред наказателното поле и със силен удар направи 1:0. В 36-ата минута обаче Кампъл бе изведен в пеналта и с техничен изстрел възстанови равенството, а в 42-ата минута след хубава атака на Ред Бул Алан с пета попаде за Сориано, който от близо прехвърли вратаря за крайното 1:2.

Така, Селтик събра 4 точки и дели първото място в подреждането в групата с австрийския Залцбург. Динамо (Загреб) е трети с 3 точки, а на последната четвърта позиция е Астра (Гюргево) с 0 точки.

Аугсбург надви Гладбах с 2:1 и взе втората си победа за сезона (ВИДЕО)

Кристоф Щьогер вкара почетният гол за гостите, но той не бе достатъчен за частичен обрат

Погба: Кошмарът свърши

Френският халф наруши мълчанието си около допинг скандала

Наполи мина и през Комо с 3:1, за да оглави Серия А (ВИДЕО)

Новакът успя да стигне до 1:1 на почивката, но капитулира след нея

Спалети обяви националите на Италия за Белгия и Израел

Името Малдини отново ще облече екипа на "Скуадра Адзура"

Артета хвали постоянството на Арсенал

Мениджърът на "топчиите" е доволен от добрата форма на отбора му от старта на сезона