3. Вратарска криза налегна Шалке 04

Вратарска криза налегна Шалке 04

„Кралскосините” ще трябва да разчитат на четвъртия си страж за гостуването в Хофенхайм

Шалке 04 ще трябва да разчита на четвъртия си вратар Матиас Шобер за неделното гостуване от Бундеслигата на Хофенхайм. Титулярът в последните седмици Тимо Хилдебранд получи травма на рамото при загубата от Атлетик Билбао с 2:4 снощи и няма да бъде на разположение на Хууб Стевенс. 35-годишният Шобер замени Хилдебранд на почивката и получи три гола от испанците в първия си мач от три години.

Любопитното е, че бившият германски национал Хилдебранд е едва трети избор сред вратарите в Шалке. Той обаче пази на вратата на отбора в последните шест седмици, тъй като резервата Ларс Унерщал се възстановява от контузия на рамото. Титулярът Ралф Ферман пък скъса кръстни връзки на коляното през октомври и не е на разположение до края на сезона.