3. Вратарски безумия спряха победната серия на ПСЖ (ВИДЕО)

Вратарски безумия спряха победната серия на ПСЖ (ВИДЕО)

Кошмарен мач за Кевин Трап и два гола на Кавани при 2:2 с Бордо

В мач на вратарските гафове Пари Сен Жермен допусна първа грешна стъпка през новия сезон в Лига 1 след 2:2 у дома срещу Бордо в първа среща от 5-ия кръг. Анхел ди Мария направи дебют като титуляр за френския шампион, а Единсон Кавани вкара два гола, но фрапираща грешка на вратаря Кевин Трап 11 минути преди края лиши ПСЖ от пета поредна победа и спря общата им серия от 13 поредни успеха в елита.

Бордо се справяше добре в защита, но в 27-ата минута вратарят Карасо изпусна една лесна топка и Кавани веднага мушна под гредата за 1:0.

Само 4 минути по-късно вратарят на ПСЖ Трап върна жеста. Центриране на Казри от корнер бе отклонено от Пабло към ръцете на Кевин Трап, който направи истинска бъркотия и Хенри Сайвет последен докосна за 1:1. Това бе първи гол в мрежата на ПСЖ от началото на сезона.

След още три минути Кавани изпълни прекрасен пряк свободен удар над стената и матира вратаря за 2:1. Ди Мария изпусна сам срещу вратаря преди почивката.

Кавани не успя да засече пас на Максуел пред вратата след почивката, а Трап с една ръка извади удар с глава на Кривели. Точно преди това Лейвин Курсава направи дебют за ПСЖ и замени Максуел вляво.

Сайвет се вряза в краката на Верати и бе изгонен с втори жълт картон в 77-ата минута. С 10 души Бордо сякаш нямаше шансове, но не така мислеше Кевин Трап. Новият вратар на ПСЖ направи безумна грешка, замота се след пас към него, Казри се затича и му отне, а после изрита със злоба в празната врата за 2:2.

До края Караско извади шут на резервата Лавеци под гредата, а Кавани прати воле в облаците и ПСЖ не успя да победи.

Парижани се непоклатим лидер с 13 точки след 5 мача, Бордо има 6 временно на 9-о място.

Във вторник ПСЖ започва в групите на Шампионска лига с домакинство на Малмьо, а Бордо в четвъртък посреща Ливърпул в Лига Европа.