3. Янките изненадаха Италия насред Генуа (видео)

Янките изненадаха Италия насред Генуа (видео)

Гол на Клинт Демпси донесе победата за тима на Юрген Клинсман

Отборът на САЩ изненадващо победи Италия с 1:0 в приятелска среща, играна на стадион "Луиджи Ферарис" в Генуа.

Единственото попадение за гостите отбеляза Клинт Демпси в 55-ата минута.

Домакините имаха сериозно превъзходство както във владението на топката, така и по отношение на отправените удари по посока на противниковата врата. С перфектно организираната си защита и блестящите спасявания на Тим Хауърд обаче янките се добраха до престижния успех.

Италианците започнаха своята офанзива още от самото начало на двубоя, но пропуски направиха Тиаго Мота и Себастиан Джовинко.

През първата част гостите нямаха почти никакви възможности за отбелязване на гол и поглеждаха много плахо към вратата, пазена от Буфон. Все пак Демпси пробва мерника си от далечна дистанция, но ударът му бе спасен.

След почивката обаче Демпси ликуваше след като в 55-ата минута бе изведен от Алтидор и с премерен удар от десетина метра откри резултата.

До края на срещата на терена имаше само един отбор, този на Италия. Пропуските пред американската врата обаче се редяха един след друг. Фабио Борини, Джампаоло Пацини и Рикардо Монтоливо на няколко пъти имаха възможности за изравняване, но не успяха да намерят целта.

По този начин момчетата на Юрген Клинсман записаха престижна победа на италианска земя, макар и в приятелски двубой.

Турция обърна Исландия в голово шоу (ВИДЕО)

Турция победи Исландия с 4:2 като гост в мач от Лига В на Лига на нациите

OБЗОР: Италия отнесе Израел и продължи полета в Лигата на нациите (РЕЗУЛТАТИ)(ВИДЕО)

Ето как завършиха всички мачове от Лигата на нациите тази вечер

В Турция хвалят трансферите на Мъри Стоилов

Шестима от новите играчи на Гьозтепе вече имат отбелязан гол

Реал Мадрид атакува Фримпонг през следващото лято

Защитникът на Байер Леверкузен има освобождаваща клауза от 40 милиона евро

Зидан е готов да поеме Манчестър Юнайтед

Французинът е отворен към хипотезата да замени Ерик Тен Хаг на "Олд Трафорд"

Радост в Рома: Дибала вече е готов за игра

Аржентинецът ще е на линия за мача с Интер

Феновете на Франция не харесват Мбапе, разкри спонсор

Оказва се, че нападателят не е толкова популярен в родината си

Албания излъга Грузия в Тблиси и завърза групата (ВИДЕО)

"Орлите" победиха с минималното 1:0 и се изравниха с първите два отбора с по 6 точки

Новата Суперлига стартира през 2025 година?