3. Юбилейното 150-о сръбско дерби завърши с победа за Цървена звезда и епизодични изяви на българите

Двубоят се игра цели 100 минути, чужденци станаха автори на головете

150-ото вечно дерби на Сърбия между Партизан и Цървена звезда се игра 100 минути. Звезда спечели с 2:1 след пълен обрат, а българите в състава на „гробарите” Иван Бандаловски и Валери Божинов не се отличиха с почти нищо освен с пропуск на Бандата.

Головете паднаха през първото полувреме и бяха отбелязани все от чужденци.

Партизан откри в 18-ата минута чрез дебютанта Седрик Гогуа, който беше точен с глава. 7 минути по-късно Звезда стигна до изравнителен гол. Аржентинският ляв бек Ибанйез завъртя от фаул в близкия ъгъл за 1:1. Гостите осъществиха пълен обрат в 33-ата минута. Уго Виейра отбеляза с глава.

В 53-ата минута Душан Влахович замени Валери Божинов и се превърна в най-младия дебютант в историята на дербито. Талантливият нападател е роден на 28 януари 2000 г.

Иван Бандаловски имаше добър шанс в 70-ата минута, когато получи отдясно в наказателното поле, но стреля в ръцете на вратаря.

Минута по-късно Звезда остана без своя капитан Александър Лукович, който бе изгонен. Опитният защитник получи втори жълт картон само шест минути след първото предупреждение.

Двубоят продължи цели 100 минути заради непрекъснатите спирания, породени от хореографиите на двете агитки. Цветната палитра бе допълнена от хвърлени камъни, предложение за брак на почивката, паднал фен право в ръцете на жандармерията и претъпкан стадион „Партизан” – 30 000 зрители.

След 21-ата си поредна победа Звезда има 32 точки повече от Партизан.