3. Юнайтед громи в първия мач на Райън Гигс начело (ВИДЕО+СНИМКИ)

Юнайтед громи в първия мач на Райън Гигс начело (ВИДЕО+СНИМКИ)

Рууни и Мата се отчетоха с по две попадения, Гигс изравни рекорд на Мойс още в дебюта си

Манчестър Юнайтед разгроми Норич с 4:0 в дебюта на Райън Гигс като временен мениджър на "червените дяволи". Юнайтед изглеждаше като прероден срещу закъсалите "канарчета", а феновете на "Олд Трафорд" харесваха това, което виждаха.

С този успех Райън Гигс изравни най-резултатната победа на Дейвид Мойс от времето му като мениджър на Юнайтед. Най-резултатния успех шотландецът постигна срещу Нюкасъл, побеждавайки точно с 4:0.

"Червените дяволи" доминираха през целите 90 минути, но поведоха в резултата едва в края на първата част. Уейн Рууни и Хуан Мата се отчетоха с по два гола за Юнайтед.

Една дузпа, отсъдена в полза в полза на домакините и реализирана от Уейн Рууни, вдъхнови Юнайтед за нови три гола след почивката. Това бе 17-ото попадение за голмайстора на "червените дяволи" във Висшата лига през този сезон.

Само четири минути след началото на втората част отново Рууни успя да се разпише. Кагава напредна през центъра и намери Рууни по лявото крило. Английският нападател пое топката и необезпокояван стигна до дъгата пред наказателното поле и стреля. Въпреки че се подхлъзна при удара, Рууни прати топката неспасяемо в долния десен ъгъл на Руди.

В 60-ата минута в игра се появи и Хуан Мата, като само три по-късно испанецът направи резултата класически. Рууни потърси своя хеттрик с изстрел отдалече, но Руди спаси. Валенсия стигна до топката и я върна към Джоунс, който веднага центрира. Хуан Мата бе на точното място и отблизо реализира.

10 минути по-късно Мата отбеляза и второто си попадение. След страхотна атака на Юнайтед по лявото крило чрез Йънг и Евра, французинът центрира, а Антонио Валенсия засече топката от воле, пращайки я към мрежата зад Руди. Малко преди топката да влети във вратата Мата сложи глава на пътя ѝ и така отне гола на Валенсия, а попадението бе записано като второ на името на полузащитника.

След четвъртото си попадение, Юнайтед се поприбра в собствената половина и Норич изпусна някои добри възможности за гол. Йохан Елмандер стреля от границата на наказателното поле, но топката мина на сантиметри покрай дясната греда на де Хеа, който дори не помръдна.

В последната минута пък Олсон нацели напречната греда. Шведът стреля, топката рикошира в крака на Джоунс и се оказа неспасяема за де Хеа. За късмет на вратаря на Юнайтед, топката кацна върху гредата.

В добавеното време на двубоя пък Чичарито можеше да направи резултата и 5:0. Хуан Мата изведе Ернандес сам срещу Руди, но мексиканският нападател стреля встрани от вратата.

След успеха, Юнайтед остава на седмата позиция с 60 точки, на шест зад шестия Тотнъм и на девет зад петия Евертън, но "червените дяволи" имат и мач повече да играят.

Норич пък остава опасно близо до зоната на изпадащите. Това е пета поредна загуба за "канарчетата", които много вероятно от следващия сезон да играят в Чемпиъншип. Тимът на Крис Хютън е 17-и, само на точка над Фулъм. Кардиф има две точки по-малко, но е и с мач по-малко. Съндърланд е на три точки зад Норич, но е с два мача по-малко от "канарчетата".