3. Юнайтед и Челси не оправдаха очакванията, нулево реми на „Олд Трафорд” (ВИДЕО+СНИМКИ)

Първата среща на Дейвид Мойс в „Театъра на мечтите” приключи при нулево реми

Манчестър Юнайтед и Челси не се победиха и завършиха при резултат 0:0 дербито от втория кръг на Висшата лига.

Първата среща на Дейвид Мойс начело на английските шампиони на стадион „Олд Трафорд”, чието тревно покритие бе изцяло обновено през лятото, започна с едноминутно мълчание в памет на бившите „червени дяволи” Рон Дейвис, Джак Кромптън и Брайън Греенхоф, които се споминаха това лято.

Наследникът на сър Алекс Фъргюсън бе посрещнат с огромен транспарант, обявяващ го за „Избрания” и реши да заложи на атакуващ състав, като пусна в игра трима нападатели в лицето на Уейн Рууни, Робин ван Перси и Даниел Уелбек, макар че последният зае място от ляво на тризъбеца, играещ зад холандския таран.

Завърналият се в Челси мениджър Жозе Моуриньо пък реши да стартира двубоя без чист нападател и заложи на триото Еден Азар, Андре Шурле и Кевин Де Брюн в предни позиции.

Още в първите минути на дуела Уейн Рууни показа, че ще даде всичко от себе си за своя тим, макар че цяло лято бе свързван с изходящ трансфер, а интерес към него имаше, а и все още има, отстрана на Челси.

Публиката обаче посрещна с аплодисменти английския национал, а и новия предводител на „червените дяволи” Дейвид Мойс, като в първите минути скандираше имената и на двамата, докато тази на лондончани отвърна с „Уейн Рууни, ще те купим тази седмица!”.

Първият точен удар в срещата отправи бразилският офанзивен халф на Челси Оскар, който в 10-ата минута тества концентрацията на Давид Де Хеа, но последният бе на своя пост и спаси без затруднения.

Последваха силни минути за домакините, но и грешки на Уейн Рууни и Ван Перси в завършващата част. Първото официално предупреждение в срещата пък получи Кевин де Брюн за остро влизане в краката на холандеца, но белгиецът също пострада и доигра първата час с окървавено лице.

Полувремето обаче бе доста скучно, макар и с териториален превес на Манчестър Юнайтед, като ще се запомни с двата точни удара на Оскар в началото и в края, а и с това, че в един момент Жозе Моуриньо си бе изгубил химикалката...

В първите минути след почивката Юнайтед продължи да има лек превес, макар че не затрудни по никакъв начин Питър Чех, докато неговият колега Давид Де Хеа трябваше да се намесва след удар на Еден Азар.

Единственото чисто голово положение за Манчестър Юнайтед се откри пред Даниел Уелбек в 55-ата минута, когато английският национал бе изведен в наказателното поле от своя Рууни, но от десетина метра стреля в аут.

Челси отговори със страховит шут на Гари Кейхил от над 20 метра, но Де Хеа се справи отлично и улови кълбото.

Веднага след това лятното попълнение на Челси Андре Шурле нацели горната греда, ала атаката бе спряна заради засада, а секунди по-късно Фернандо Торес се появи в игра на мястото на Де Брюн.

В 61-ата минута Том Клевърли стреля от границата на наказателното поле и топката се отби в ръката на Франк Лампард, но реферът Мартин Аткинсън прецени, че няма поводи да посочи бялата точка, въпреки претенциите на английските шампиони и тяхната публика.

Последваха силни минути за Уейн Рууни, който отправи и трите точни удара за състава на домакините, като с всеки следващ все повече затрудняваше Питър Чех, но в крайна сметка не можа да порази целта.

В заключителната част на мача в игра се появи и уелската легенда на „червените дяволи” Райън Гигс, който се опита да разнообрази играта на шампионите, но не успя и така двата тима напълно справедливо поделиха точките.

След срещата Челси остана лидер в подреждането със 7 точки от 3 мача, включително изтегления дуел срещу Астън Вила, докато Юнайтед има 4 т. след първите два кръга.