3. Юнайтед изхвърли Сити от ФА къп след 3:2 на „Етихад” в луд мач със спорно съдийство (видео)

Бербатов не бе в групата, Скоулс се върна, реферът Крис Фой изгони пресилено капитана на „гражданите”

Английският шампион Манчестър Юнайтед се класира за 1/16-финалите на турнира ФА Къп, след като спечели с 3:2 визитата си на настоящия носител на трофея Манчестър Сити и така взе поне частичен реванш за унизителното поражение с 1:6 от своя градски опонент на „Олд Трафорд”.

Българският нападател на „червените дяволи” Димитър Бербатов не попадна в групата на тима, но място на резервната скамейка изненадващо намери отказалият се от футбола миналия август Пол Скоулс.

Въпреки това обаче, в главно действащо лице на „Етихад” се превърна главният рефер Крис Фой, който още в началото изгони пресилено капитана на домакините Венсан Компани.

Иначе срещата стартира отлично за гостите, които поведоха още преди да са изтекли първите десет минути с попадение на Уейн Рууни.

Английският национал, който днес бе пратен в Манчестър Сити от таблоидите на Острова, засече с глава центриране отдясно на Антонио Валенсия в 9-ата минута, надскочи Ричардс, Де Йонг и дори съотборникът си Нани, след което прати топката неспасяемо в горния ъгъл на резервния страж на Сити – Костел Пантилимон.

Само две минути по-късно „небесносините” останаха с човек по-малко, тъй като Компани бе изгонен. Ситуацията бе доста спорна, понеже контакт между капитана на Сити и Луиш Нани нямаше, но пък влизането на белгиеца бе с двата крака напред, а това би могло да се тълкува и като влизане, с което се застрашава здравето на съперника.

Така или иначе обаче домакините останаха в числено намален състав, но въпреки това имаха възможност да изравнят в 15-ата минута, когато вратарят на гостите Линдегаард трябваше да се намесва решително след удар на Агуеро.

Точно след изтичането на първия половин час обаче Юнайтед удвои аванса си след красив удар от воле на Дани Уелбек, който се възползва от пробив на Евра отляво и рикошет в тялото именно на Кун Агуеро, пращайки топката неспасяемо в мрежата на Пантилимон.

Точно пет минути преди паузата пък „червените дяволи” стигнаха до класическа преднина, тъй като Рууни бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение на Коларов срещу Дани Уелбек.

Първоначално ударът на Уейн от бялата точка бе спасен от румънския страж на домакините, но топката отново попадна у нападателя и той с глава я прати в обратния му ъгъл, след което целуна емблемата на Юнайтед в знак на радост, а феновете на гостите запяха „Искаме седем!”.

Второто полувреме обаче изненада всички, тъй като в края му само късметът помогна на Юнайтед да избегне преиграване. През паузата мениджърът на „гражданите” Роберто Манчини пусна в игра двама бранители – Пабло Сабалета и Стефан Савич, а почти веднага след подновяването на Александър Коларов върна един гол, разписвайки се от пряк свободен удар.

В 62-ата минута същият този Коларов направи второ нарушение за дузпа, този път срещу Антонио Валенсия, но Крис Фой подмина ситуацията сякаш, за да компенсира частично червения картон на Компани, а след още две минути „гражданите” върнаха още едно попадение.

Междувременно в игра се бе появил Пол Скоулс, който сгреши при изнасянето на топката, а Кун Агуеро се възползва и прати топката в мрежата на Линдегаард.

В 82-ата минута зрителите на „Етихад” изригнаха, понеже Фил Джоунс игра с ръка в собственото си наказателно поле, но главният рефер посочи флагчето за корнера, вместо бялата точка.

До края на мача Юнайтед овладя инициативата и задържаше топката, но в последните секунди две статични положения дадоха надежди на „гражданите” за сензационно равенство, които обаче не се оправдаха.