3. Юнайтед каза ЧРД на Сър Алекс с късен обрат на "Олд Трафорд" срещу Мидълзбро (ВИДЕО)

"Червените дяволи" удариха с 2:1 Боро, куп пропуски и отменен гол за момчетата на Моуриньо

Манчестър Юнайтед спечели трудно с 2:1 домакинството си на Мидълзбро в двубой от 19-ия кръг на Премиършип. Успехът бе и своеобразен подарък за Сър Алекс Фергюсън, който празнуваше своя 75-и рожден ден и бе на „Олд Трафорд”. „Червените дяволи” пропуснаха куп положения пред противниковата врата, за което бяха наказани в 67-ата минута от Лийдбитър. Марсиал върна Юнайтед в мача в 85-ата минута, а Погба направи обрата пълен и  оформи крайното 2:1 минута по-късно.

Така Юнайтед се изравни по точки с 5-ия Тотнъм и вече има в актива си 35. Мидълзбро остава на 15-о място с 18 пункта.

Юнайтед бързо пое контрол върху срещата и наложи своето темпо, като владееше през 65% от времето топката, а през първата част Боро дори нямаше точен удар в рамките на вратата.

В 6-ата минута удар на Ибрахимович бе блокиран от бранител и топката излезе в корнер, а при последвалото центриране от Фелайни би с глава от добра позиция право във вратаря.

Няколко минути по-късно Марсиал получи в наказателното поле, преодоля  противников футболист, но реши да подава към Ибрахимович, който не успя да нанесе удар от вратарското поле.

В 14-ата Погба със задна ножица засече, но прати топката в страничната греда.

Най-добрата възможност за Боро дойде в 18-ата минута, когато  Траоре проби отдясно и навлезе дълбоко в пеналта на „червените дяволи”, извади към точката за дузпа,  но нямаше кой да засече от отлична позиция, топката стигна до Джордж Френд, но ударът ме срещна тялото на бранител.

Мхитарян стреля от трудна позиция в 30-ата, затруднявайки максимално Валдес, а малко след това Фелайни отново не показа точен мерник с глава.

В 38-ата минута Антони Марсиал отправи мощен шут, който не остави шансове на Валдес, за късмет на гостите обаче кълбото срещна страничната греда. Атаката не бе приключила и след центриране в пеналта Ибрахимович засече със скок, пращайки топката в мрежата. Въпреки че имаше разстояние между шведа и вратаря на Боро, главният рефер видя опасна игра и отмени попадението.

След почивката статуквото не се промени и Юнайтед продължи да бъде по-активният отбор на терена.

Марсиал намери Ибрахимович в наказателното поле на гостите, но последвалият удар не затрудни Валдес, а самият Марсиал опита далечен удар няколко минути по-късно, но във вратаря.

В 67-ата минута Мидълзбро шокира домакините с гол на Лийдбитър. При центриране отдясно Алваро Негредо свали с глава към Лийдбитър, който от малка дистанция не се затрудни и откри резултата за ужас на препълнените трибуни на „Олд Трафорд”.

Манчестър вдигна оборотите и се пренесе изцяло в полето на своя съперник, като атаките следваха една след друга. Офанзивата даде резултат в последните 5 минути на срещата, когато обратът стана пълен.

Погба в 85-ата намери Ибрахимович в половината на Боро, шведът спечели въздушния двубой и отклони към Марсиал, който с точен удар върна паритета.

Минута по-късно влезлият като резерва Хуан Мата с перфектен пас намери Погба, който с глава заби топката в мрежата за 2:1.

Резултатът се запази до края на срещата и „червените дяволи” изпратиха 2016-а година с победа.

Постекоглу: Страхотно представяне