Юнайтед надви Нюкасъл и още вярва в Европа (ВИДЕО)

"Червените дяволи" победиха с 3:2 на "Олд Трафорд"

Манчестър Юнайтед постигна драматична победа с 3:2 в домакинството си на Нюкасъл в отложена среща от 34-ия кръг на Висшата лига. По този начин „червените дяволи“ събраха 57 точки и са на 8-ото място във временното класиране, докато „свраките“ са седми със същия точков актив мач преди края на сезона.Съперниците действаха на много висока скорост и атаките към двете врати следваха една след друга. В 13-ата минута Мактоминей скочи най-високо в наказателното поле, но ударът му беше твърде слаб, за да затрудни Мартин Дубравка. Скоро след това стражът на Нюкасъл трябваше да се справя и с мощен шут на Диало.

В 21-ата минута Андре Онана спаси изстрел на Люис Хол. Темпото беше все така високо и топката почти не се задържаше в средата на терена. Гарначо също получи шанс да открие резултата, но Дубравка протегна крак и изби в корнер. "Червените дяволи" се приближаваха до гола и той падна в 31-ата минута. Амад Диало проби и подаде на Бруно Фернандеш, който елегантно продължи топката към Мейну и младокът безпроблемно я насочи в мрежата - 1:0.

Нюкасъл се опита веднага да отвърне на предизвикателството. Лошо отиграване на Амрабат позволи на Антъни Гордън да влезе в наказателното поле, но Каземиро поправи грешката на съотборника си с максимално прецизен шпагат. В 37-ата минута бразилецът отново спаси Манчестър Юнайтед с изчистване от голлинията. Малко след това Каземиро получи медицинска помощ, но стисна зъби и остана в игра. Бившата звезда на Реал Мадрид имаше и още една важна намеса в края на полувремето, а Бруно Фернандеш беше поредният футболист на Нюкасъл, който стреля неточно от добра позиция.

Второто полувреме стартира със сериозен натиск на "свраките", а защитата на Ман Юнайтед показа, че лесно се огъва. В 49-ата минута груба грешка на Аарън Уан-Бисака стана причина за изравнителното попадение в полза на гостите. Десният бранител загуби топката, последва скоростна контра и пас на Джейкъб Мърфи към Антъни Гордън, който отблизо засече в мрежата - 1:1. Много скоро Нюкасъл можеше да направи пълен обрат. Трима играчи на гостите изскочиха срещу Амрабат, който със сетни сили се хвърли в краката на Исак и му попречи да се разпише.

Равенството се задържа съвсем кратко. В 57-ата минута Амад Диало отбеляза първия си гол в Премиър лийг със свиреп шут след лошо изчистване на Мърфи. Котдивоарецът посрещна топката напълно необезпокояван и за Дубравка беше невъзможно да се намеси. След гола положения имаше и пред двете врати. Андре Онана блесна със спасяване след удар на останалия очи в очи с него Шон Лонгстаф, а след това изби в корнер и изстрел с глава на резервата Жоелинтон. Скот Мактоминей пък пропусна да вкара трето попадение за Манчестър Юнайтед.Хойлунд беше човекът, който реши двубоя в полза на Манчестър Юнайтед в 84-ата минута. Датският нападател се възползва от пас на Бруно Фернандеш и с прецизен удар преодоля Мартин Дубравка. Гостите вече не вярваха, че могат да си тръгнат с нещо от "Олд Трафорд". Жоелинтон отправи два удара, но единият беше спасен от Онана, а другият излезе в аут. Все пак, във втората минута от добавените 6 Люис Хол върна едно попадение с красив изстрел извън наказателното поле, но Ман Юнайтед удържа победата и се изравни по точки със "свраките".

ОФИЦИАЛНО: Рос Баркли се завърна в Астън Вила

Английският халф подписа с бирмингамци след като игра там сезон под наем през 2020/21

ОФИЦИАЛНО: Манчестър Юнайтед обяви нов спортен директор

Дан Ашуърд ще е новият директор на "Олд Трафорд"